fbpx

Graviola ako prírodný liečiteľ z Amazónie

Cítiť sa fit?! Tak na tom by nám malo záležať celoročne, v každom veku a bez ohľadu na to, akým stresujúcim obdobím práve prechádzame. Zdravie je ukryté aj v maličkostiach – jednou z takých je pre mnohých bezvýznamná, zakrpatená Anona Graviola, ale s cennými a výživnými plodmi. O tom, aké predstavuje graviola účinky pre ľudské zdravie, sa môžete presvedčiť priamo pri zdroji alebo zakúpením graviola tabliet či čajových nápojov.

Opis a špecifiká gravioly

Anona graviola je tropický peruánsky ker s krásnymi zelenými listami a plodmi sýtej žltozelenej farby. Je neprehliadnuteľná výzorom a rovnako aj svojou mierne sladkastou chuťou. Mnohí ju prirovnávajú k chuti banánom, no dôležitejšie je jej pôsobenie na imunitu a na fungovanie fyzickej a emočnej rovnováhy.

Viete, že pradávne uctievanie gravioly bolo spájané s kombinovaním jej nezrelých plodov s účinkami olivového oleja? Vynikla tak špecifická chuť gravioly a jej pozitívne pôsobenie sa preukázalo na činnosti srdcovo-cievneho, dýchaciehotráviaceho systému.

Prečo by vás malo zaujímať, kde kúpiť graviolu so zachovaním jej cenných látok?

Už len preto, že je skvelým zdrojom vlákniny a antioxidantov. Tieto účinky znásobuje prítomnosť fytosterolov, tanínov, flavonoidov a pod. pre regeneráciu buniek v dôsledku toxínov. Obsahuje aj tzv. vitamíny krásy vitamíny skupiny BC, ďalej má zastúpenie vápnika, horčíka, zinku a fosforu.

Výhody pre zdravie vďaka graviole

Hlavným benefitom je to, že skvelo rozpoznáva dobré od zlých baktérií v tele. Udržiava zdravé pH vo vnútornom prostredí, zabraňuje rozvoju zápalových procesov. Používa sa na reguláciu krvného tlaku, hladiny cukru, proti žalúdočným vredom, zlepšuje činnosť srdca a našu koncentráciu.

Vo forme graviola čaj alebo aj v tuhých tabletách sa používa ako prírodné sedatívum a je prospešná v období chrípok a pri prechladnutí. Má silné dezinfekčné účinky, čo sa využíva pri ústnej hygiene, na preliečenie aftov a herpesov.

Čo je najviac? Graviola je súčasťou viacerých štúdií na tvorbu liečiv proti rakovine. Obsahuje annona-acetogeniny, ktoré sa zameriavajú na poškodené bunky v tele a posilňujú ich k samoregenerácii.

Kupujte si graviolu v doplnkoch k strave? Rešpektujte odporúčané dávkovanie, aby ste predišli nežiaducim vedľajším účinkom. Najčastejšie môže ísť o poruchy s činnosťou svalov a nervov, podráždením či tŕpnutím končatín.