fbpx

Hygge jeseň

Počasie sa vonku mení zo dňa na deň a naše plány sa pomaly, ale isto presúvajú do našich interiérov. Pohoda pri šálke dobrej kávy alebo čaju je nevyhnutnosťou, ktorú prichádzajúce mesiace priam vyžadujú. Vyčarujte si doma atmosféru ako z jesennej idylky. Vieme ako na to. Pomocou Hygge.

Čo je to Hygge?

Hygge je slovo škandinávskeho pôvodu označujúce pohodu a spokojnosť. Ide o maličkosti, ktoré spôsobujú, že sa cítite dobre a v pohode. Pri vyslovení znie „hygge“ ako „hügge“ a je vlastne skrátením slova „hyggelig“, ktoré vyjadruje dobrosrdečnú atmosféru a príjemnú spolupatričnosť. Osobitosťou tohto spôsobu života je pozitívny postoj. Kto žije hygge spôsobom, vychutnáva si momenty a zážitky – rovnako veľké, ako i malé, ktoré život prináša – a dopraje si na ne dostatok času.

Ako na to?

Celkovo môžeme ako hygge označiť všetko, čo spadá pod pocit blaha. To je šálka kávy na uvoľnenie, to je Váš popoludňajší odpočinok na pohodlnej pohovke, to sú zábavné večery s dobrými priateľmi. Hygge sú tiež jedinečné momenty, v ktorých si na krátky okamih urobíte pauzu a jednoducho si vychutnávate život. K hygge štýlu tak patrí duševná potrava a romantické komédie, rovnako ako príjemné prostredie s pohodlným domácim oblečením alebo zodpovedajúcimi dekoráciami.

Najdôležitejší na tomto trende z Dánska je však postoj: Kto sa teší aj z maličkostí, ktoré život prináša, a vychutnáva si spoločné chvíle s tými, ktorých má rád, ten žije šťastnejšie. Žiaden strach, že by boli Dáni najšťastnejšími ľuďmi na svete. Ich hygge životný štýl je uvedomelé vyrovnanie sa so stresujúcimi všednými dňami, ktoré svojím vnútorným nastavením dokážu prekonať.

Jesenné obdobie ako stvorené

Jeseň a prichádzajúce chladnejšie obdobie je pre tento „životný“ štýl ako stvorené. Predstavte si, ako prídete z práce, spravíte si chvíľku pre seba, uvaríte si čaj, kakao alebo kávu a sadnete si do pohodlného kresielka. Pridajte do toho svetielka, jemnú atmosféru, príjemnú deku a hotovo. Hygge ako vyšitý. Samozrejme, pravdou je, že všetko je o nás a v nás, no navodenie príjemnej atmosféry je dokonalým pomocníkom.

Okrem toho, sviečky, vonné oleje a bylinky sú priam jedinečným spoločníkom.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená