fbpx

Futbal – dokonalý tréning pre celé telo

Hľadáte šport, ktorý bude ľahko dostupný, nie veľmi cenovo nákladný a hlavne vysokoúčinný pre Vaše telo? Futbal je jednoznačne jedným z najrozšírenejších športov na svete. Poskytuje dokonalý tréning zameraný na výdrž, kondičku, dynamiku a samozrejme ponúka svojim hráčom aj veľkú dávku zábavy a spolupráce v tíme.

Efektný tréning s priateľmi

Ak sa snažíte dodržiavať zdravý životný štýl, zdravo sa stravujete a máte dostatok pohybu, no chceli by ste tráviť čas aj s priateľmi, potom je futbal jednoznačne vynikajúcou voľbou. Okrem toho, že si dokážete dobre zabehať, komunikácia v tíme a kolektívna kooperácia Vás určite budú baviť oveľa viac ako beh samotný. Pokiaľ nie ste brankár, dokážete počas jedného zápasu nabehať až 5-10 km. A naviac, pri futbale budete kolektívne víťazstvo prežívať oveľa intenzívnejšie.

Nešetrite na športovom oblečení

Nakoľko je futbal veľmi energický a rýchly šport, pri ktorom zapájame celé telo, je potrebné sa naň aj poriadne obliecť. Futbal dokáže potrápiť kolená, nakoľko je potrebné rýchlo reagovať, brzdiť a rozbiehať sa. Obratnosť je pri víťazstve veľmi rozhodujúca. Tú však nedosiahnete keď budete mať na nohách plátené tenisky. Preto je vhodné vybrať kvalitné a pevné kopačky. Pokiaľ ste počas hry v bráne, určite odporúčame siahnuť po vhodných a pevných brankárskych rukaviciach, ktoré ochránia Vaše ruky pred silnými nárazmi. Vhodné sú aj ochranné prostriedky alebo chrániče, ktorými dokážete predchádzať zraneniam.

Bez futbalovej lopty by to nešlo!

Lopta je neodmysliteľnou súčasťou futbalu. Vedeli ste, že existuje veľké množstvo lôpt, ktoré sa rozlišujú podľa veľkosti, ako aj podľa ich použitia? Pri výbere futbalovej lopty je dôležité dbať nielen na kvalitu, ale aj na povrch, na ktorom plánujete najčastejšie hrať (prírodná tráva, umelá tráva, hala…). Z hľadiska kvality môžete na trhu nájsť profesionálne lopty, ktorými sa hrá aj na svetových šampionátoch, ale aj lacnejšie varianty futbalových lôpt.

Futbal, ako pohybová aktivita pre deti.

Takmer každý chlapec chcel byť v detstve profesionálnym futbalistom. Futbal je vynikajúcou pohybovou aktivitou pre deti, nakoľko nie je jednotvárny, ale práve naopak zábavný. Futbal zlepšuje fyzickú kondíciu tela, koordináciu pohybu a samozrejme učí tímovej spolupráci. Aj pri deťoch však platí, že je dôležité investovať do kvalitného a pevného športového obutia, aby sa predišlo zraneniam alebo zlému vývinu dieťaťa.