fbpx

Zelené potraviny ako novodobý trend zdravého stravovania

Ak nám na našom zdraví skutočne záleží, považujme zelené potraviny za štandardný a vysokoúčinný spôsob nutrične bohatého stravovania. Vo svete už tak známe green ways, a preto sme sa mu rozhodli venovať pozornosť aj my. Zelené potraviny sú zdravé, osviežujúce a ľahko dostupné v rôznych formách spracovania. Vy ich ešte stále nemáte? Poďte sa rýchlo informovať a napraviť to.

Čo sú to zelené potraviny?

Spomedzi zelených potravín by našou prioritou v zdravom stravovaní mali byť výživné obilné trávy, klásky, listy, riasy a sinice. Zdôrazňujeme, že každá z týchto zložiek si vyžaduje šetrné spracovanie. Inak strácajú na požadovanom komplexe vitamínov a minerálov, znehodnocuje sa obsah enzýmov a ich pôsobenie na organizmus.

Pozor, vyhýbajte sa konzumácii umelo nasýtených výživových doplnkov, ktoré nemajú nič spoločné s metódou green ways.

Ste v tom začiatočník? Pred kúpou zelených doplnkov sa informujte v lekárňach alebo si vyberajte spomedzi overených a vysoko hodnotených predajcov doplnkovej výživy. Už aj na našom trhu sú so špecializáciou na green ways, kde poskytujú bezplatnú konzultáciu.

Aký postup dodržiavať pri metóde green ways?  

Vo vašom jedálničku uprednostnite najprv zelený jačmeň, potom chlorellu. Či už budete konzumovať šťavu, kašu, smoothie, alebo čaj zo zeleného jačmeňa dôležité je dodržiavať odporúčanú dennú dávku a spôsob prípravy. Výhodou je, že ide o nenáročnú zelenú trávu, ktorá si zachováva účinné pôsobenie počas celej svojej vegetácie. Na trhu green ways sa môžete stretnúť aj s označením mladý jačmeň alebo zelená tráva.

Čo zelený jačmeň obsahuje?

Účinky zeleného jačmeňa sú preukázateľné pri redukcii kyslého prostredia v organizme, pri úprave hladiny cukrucholesterolu v krvi. Zmierňuje riziko srdcovo-cievnych chorôb, obezity a kožných ochorení. Minimalizuje dôsledky oxidačného stresu na naše bežné fungovanie. Je vitamínov krásy – poskytuje výživu vlasom, nechtom a pleti.

Náš tip – až po dvoch týždňoch a pri nulových nežiaducich účinkoch zaraďte do stravy výťažky z chlorelly. Je vysoko prospešná pri problémoch s krvotvorbou, vyhľadávaná aj pre látku zvanú chlorellín (účinné antibiotikum). Vyplavovanie škodlivín z tela podporuje zložka sporopolenín. Ďalšie dôležité info o chlorelle nájdete aj tu. Spolu so zeleným jačmeňom takto potvrdzujú svoje kvality pri ich zaradení medzi superpotraviny!     

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená