fbpx

Doprajte si detox organizmu, vaše telo vám poďakuje

V dnešnej uponáhľanej dobe je niekedy náročné udržať svoje zdravie v plnej kondícii. Rýchle nezdravé jedlá, málo pohybu, ale aj veľa stresu, to všetko môže náš organizmus veľmi nepríjemne ovplyvniť. Naše telá sú síce dokonalé organizmy, avšak všetky negatívne podnety mu bránia fungovať tak, ako by sme potrebovali. Stres môže dokonca prerásť až do chronickej podoby, často stojí za množstvom zdravotných problémov.

Účinný boj proti stresu

Pokiaľ sa nedokážeme uvoľniť, skôr či neskôr môže dôjsť k rôznym psychickým či fyzickým ťažkostiam. Úzkosť, depresia, strata energie a problémy so spaním nám môžu napovedať, že telo potrebuje oddych a očistu. Ak pociťujeme stres, môžeme uvoľňovať napätie vhodnou relaxáciou, športovou aktivitou či hlbokými nádychmi. Zamerať by sme sa mali aj na doplnenie potrebných živín v podobe tukov, sacharidov a bielkovín. Veľmi prospešné je zapojiť do stravy aj bylinné extrakty, a to konkrétne z takzvaných adaptogénnych rastlín ako je Ashwaganda, Rhodiola rosea, Schisandra alebo Astragalus. Látky obsiahnuté v týchto rastlinách pomáhajú obnovovať energiu, vitalitu a odolnosť voči chronickému stresu.

Pravidelný detox pomáha

Svoje telo by sme mali pravidelne očisťovať od toxínov, ktoré spôsobujú rôzne zdravotné ťažkosti. Pojem detox je v dnešnej dobe pomerne známy, avšak nie každý vie, s čím všetkým dokáže bojovať a v čom všetkom nám vie byť nápomocný.

Ako si vybrať správny detox?

V súčasnosti je na trhu množstvo produktov, ktoré sľubujú očistu organizmu, je len na nás, po ktorom siahneme. Je však dôležité, aby sme si dôkladne čítali zloženie a siahali iba po prírodných produktoch, ktoré obsahujú kvalitné suroviny.

Je podstatný detox pečene?

V rámci detoxikácie organizmu by sme nemali zabúdať aj na očistu pečene. Práve tento orgán zabezpečuje čistenie krvi, čo zabezpečuje vylučovanie škodlivých látok z nášho organizmu. Zhoršená funkcia pečene sa môže prejaviť nevoľnosťou, únavou a stratou chuti do jedla. Ide o varovné signály, ktoré netreba podceňovať. Ak sa pýtate, ako môžete pečeň udržať v dobrej kondícii, odpoveď nie je vôbec zložitá. Pestrá vyvážená strava a pravidelný pohyb zabezpečia správnu funkciu tohto orgánu. Vyhýbať by sme sa mali aj nadmernej konzumácii alkoholu. Medzi byliny, ktoré majú pozitívny účinok na pečeň je napríklad ostropestrec mariánsky, ktorý pôsobí ako silný antioxidant vďaka látke silymarín, ktorá ochraňuje nielen pečeň, ale aj obličky.

Ak vás zaujala detoxikácia organizmu a radi by ste vyskúšali očistu pomocou prírodných bylín a telu prospešných látok, vyskúšajte nasledovné produkty: Detox organizmu, Detox pečene

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená