fbpx

Zeleninové smoothie na chudnutie a detox

V lete môže byť smoothie dokonalý nápad na osviežujúce raňajky či večeru. Okrem toho, že doplní nášmu telu potrebné živiny a vodu, určite budú potešujúce aj viditeľné výsledky po pár týždňoch. Častejšie si vyberáme smoothies  z ovocia, najmä kvôli sladkej chuti. zeleninové smoothie možno nebude chutiť tak sladko, ale vďaka našim receptom si ho dokážete pripraviť, tak aby vám chutilo.

Detoxikácia a hydratácia

Zelenina sama o sebe predstavuje pre naše telo prísun veľkého množstva vitamínov, minerálov a antioxidantov. Zeleninové smoothie nezaženie len hlad, ale dobije naše telo na celý deň. Dokonca je to výborný nápad aj na ľahkú večeru, nakoľko práve zelenina je ľahko stráviteľná. Okrem toho zelenina naše telo hydratuje, čo je v letných mesiacoch výhodou.

Nie všetko, čo doma nájdem!

Výhodou smoothie je jednoduchosť jeho prípravy. Pozor však na to, aby ste si zo smoothie neurobili bioodpad, v ktorom zmiešate všetko. Vyberajte starostlivo. Platí pravidlo, že by sa zelenina s ovocím nemala miešať. Výnimkou je jablko a hruška, ktoré sú ľahko stráviteľné a dodajú zeleninovému smoothie jemnejšiu chuť.

Recepty na zeleninové smoothie

A teraz pár dobrých nápadov, ktoré určite stoja za vyskúšanie.

Náš tip! Počas leta určite oceníte pár kociek ľadu v každom drinku. Skúste ich dať pár aj do Vášho smoothie.

Zdravé zoštíhľujúce smoothie

Recept: zmiešajte 1 jablko, 1 uhorku, hrsť žeruchy, hrsť mäty, 100 ml vody

Nízkokalorický kokteil, ktorý vás nabije energiou a zvýši vitalitu. Jablko dodá telu vlákninu a hydratuje ho. Takýto smoothie podporí odstránenie zvyškov potravy a stimuluje činnosť tráviaceho traktu.

Náš tip! Ak potrebujete poriadny detox, primiešajte do smoothie lyžičku Detox Supermix prášku, ktorý obsahuje chlorelu, spirulínu a zelený jačmeň.

Uhorková hydratácia na celý deň

Recept: zmiešajte 1 uhorku, 1 hrušku, hrsť baby špenátu, lyžičku citrónovej šťavy, 100 ml vody

Uhorka by sa počas leta mala stať naším každodenným pokrmom, nakoľko naše telo dokonale detoxikuje a hydratuje počas celého dňa. Takéto smoothie zbaví vaše telo škodlivých látok a dodá telu potrebné vitamíny a minerály.

Náš tip! Pridajte si do smothie aj lyžicu chia semiačok, ktoré na seba viažu vodu, a tým Vášmu telu zabezpečia hydratáciu na ďalších pár hodín.

Zelerové smoothie na očistenie tela

Recept: 1 stonka stopkového zeleru, hrsť baby špenátu, ½ jablka, 100 ml vody, šťava z limetky

Stopkový zeler je vynikajúca zelenina, ktorá pomáha znižovať cholesterol, podporuje funkciu obličiek a pečene, znižuje krvný tlak a zlepšuje trávenie. Takéto lahodné zelené smoothie Vám dodá vitamíny A,B,C a mnoho minerálov.

Náš tip! Ak chcete dopriať pečeni trocha obdnovy a detoxu, skúste si primiešať do smoothie lyžičku Liver Cleanse prášku, ktorý obsahuje 100 % prírodný ostropestrec mariánsky.

Mrkvový zázrak na lepší zrak

Recept: 1 mrkva, 1 jablko, 100 ml vody, šťava z limetky

O pozitívnych vlastnostiach mrkvy ani nemusíme písať. Patrí medzi najväčšie zdroje beta-karoténu, ktorý v tele slúži ako antioxidant. V lete sa jej naše telo poďakuje, vďaka vystavovaniu sa slnečnému žiareniu a opaľovaniu. Pozitívne pôsobí aj na ichranu a zlepšovanie zraku.

Náš tip! Pridajte do mrkvového smoothie aj lyžičku kurkumy, ktorá má blahodárne účinky na naše telo.