fbpx

Včelí peľ ako prírodný liek

Kvalita ľudského zdravia sa zhoršuje z rôznych dôvodov – slabá životospráva, genetika, spoločenské zázemie a vplyv na ľudskú psychiku atď. Ideálne je naše boľačky zahojiť prírodnými liečivami. Dnes vám prezradíme viac o zložení a účinkoch včelieho peľu na ľudský organizmus.

Všeobecne sa na verejnosť dostávajú viac informácie o včeľom mede, menej o jede a peli. Áno, aj tieto dva zložky sa výrazne podieľajú na našej lepšej vitalite.

Včelí peľ, to sú typické malé zrniečka z rastlín, ktoré včely zbierajú a ďalej spracúvajú. Samozrejme, ukladajú si ho najmä pre svoju výživu, no čoraz viac má včelí peľ uplatnenie v našej modernej alternatívnej liečbe.

Vyplýva to hneď z viacerých dôvodov. Prvou, tou najdôležitejšou je špecifická prírodná sila a zloženie, nezlučiteľné s úpravou v laboratóriách a mnohými syntetickými postupmi. Sila prírody je jednoducho úžasná!

Včelí peľ si tak zachováva protizápalové a antioxidačné účinky (jeden z najsilnejších zdrojov vôbec). Je bohatý na aminokyseliny a bielkoviny. Tie sú v oveľa lepšej kvalite než u mnohých živočíšnych zdrojov. Podľa viacerých údajov o zložení včelieho peľu vyplýva, že je pre náš organizmus hodnotnejší než vajíčka, syry, či dokonca hovädzie mäso.

Včelí peľ. Zloženie a využitie v modernej medicíne

Okrem výraznej kvality bielkovín má optimálne množstvo sacharidov a esenciálnych mastných kyselín. Včelí peľ je zdrojom cenných vitamínov najmä skupiny B (B6, B12 – ktorý sa podieľa na tvorbe červených krviniek), ale aj vitamínu A, C, DE. Z minerálnych látok musíme zdôrazniť predovšetkým zastúpenie železa, horčíka, mangánuvápnika. Tie ovplyvňujú dôležité metabolické a imunitné procesy v tele. Včelí peľ ako antioxidant sa tak podieľa na znižovaní príznakov viacerých chronických a infekčných ochorení.

V dôsledku toho ho možno využívať pri týchto ochoreniach a poruchách tela:

  • Zlepšuje stav kĺbov, končatín, kože a jej hormonálnych či iných deštrukčných zmien
  • Skvalitňuje vitalitu ciev, je nápomocný pri liečbe anémie, ale aj pri poškodeniach tkanív, zle sa hojacich rán a nadmernom krvácaní
  • Normalizuje spánkový režim, má antidepresívne účinky, najmä pôsobením zinku, horčíka a vitamínu B6.
  • Využíva sa pri tráviacich ťažkostiach, pri vredoch, zápche a je úžasný pri redukcii hmotnosti
  • znižuje negatívne účinky po chemoterapii, spomaľuje starnutie ciev, tkanív a pokožky
Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená