fbpx

Kvalitná, jednoduchá a účinná kozmetika? Jedným slovom Navia.

Ako a prečo vznikla kvalitná a jednoduchá kozmetika Navia?

S výrobou kozmetiky začali manželia Dudoví v období, kedy sa začali viac zaujímať o zdravšie stravovanie a o to, čo ľudskému telu prospieva. So zdravým stravovaním išla ruka v ruke aj kozmetika.  Nie vždy sa im páčilo, čo ponúkajú pulty drogérií.

Pani Dudová ako chemička vedela, že niektoré látky môžu napáchať viac škody, ako úžitku a aj cez pokožku sa môžu dostať do tela. Preto sa rozhodla vytvoriť si jednoduché produkty podľa svojich predstáv. Sen o vlastnej značke sa mohol začať. Sen to bol veľmi skromný:

Dúfala som, že po skončení doktorandského štúdia chémie by som sa tomu snáď mohla venovať ďalej popri starostlivosti o dieťatko, ktoré sme mali neskôr v pláne. Že to prerastie do stavu, kedy sa tým budem živiť na 100%, dokonca spolu s manželom a dám prácu aj ďalším ľuďom, som si ani nepredstavovala.

Spomína na začiatky pani Dudová.

Mať vlastnú kozmetiku nie je vôbec jednoduché.

So založením podniku nemala pani Dudová problém, keďže jej otec už podnikal. O legislatívnych požiadavkách na výrobu kozmetiky nemala však dostatok informácií. Postupne sa ukazovalo, že prvotné požiadavky ani zďaleka nie sú všetko. Zriadenie výrobne a certifikácia produktov boli najväčšou výzvou, ktorá bola nesmierne časovo aj finančne náročná. Každým krokom bol sen o vlastnej značke kozmetiky bližšie k cieľu, ale prekonať všetky výzvy vyžadovalo naozaj pevné nervy.

Prečo je kozmetika Navia výnimočná?

V ponuke značky Navia nájdete približne 150 produktov, ktoré zabezpečujú starostlivosť o celé telo. Pričom sa sústreďujeme najmä na riešenie kozmetických problémov.

Na uvedenie na trh čaká v najbližších týždňoch aj inovatívna kolekcia Solution by Navia. Je spojením čistej prírody, modernej vedy a tradičnej aromaterapie. V takom prevedení je to na trhu so slovenskou prírodnou kozmetikou bezkonkurenčná novinka. Najmä vďaka inovatívnemu spôsobu výroby za studena umožňujúcemu maximálne zachovanie kvality vzácnych a citlivých prírodných surovín. Takýto proces je s vedecky overenou účinnosťou podloženou klinickými štúdiami.

Ako prebieha výroba?

Pri výrobe kozmetiky sú preferované predovšetkým suroviny z darov prírody. Preto v produktoch Navia nenájdete zbytočné umelé farbivá, konzervanty, parfumy, či suroviny pochádzajúce zo zvierat.

Vo výrobe sa používajú za studena lisované rastlinné oleje, podľa možností nerafinované a v organickej kvalite. Namiesto vody, ako lacného plniča a nosiča aktívnych látok sú využívané vzácne hydroláty – medziprodukty vznikajúce destiláciou rastlín pri výrobe esenciálnych olejov. Hydroláty sú sami o sebe aktívnou látkou pomáhajúcou riešiť konkrétne kozmetické problémy. V rámci aromaterapie, ktorej sa pani Dudová venuje, využíva v produktoch namiesto syntetických parfumov výhradne esenciálne oleje. Nie kvôli ich vôni, ale kvôli ich antibakteriálnym či antifugálnym účinkom a benefitom pre pokožku a organizmus.

Sú výrobky Navia naozaj kvalitné?

V roku 2019 sa ako PRVEJ SLOVENSKEJ RUČNE VYRÁBANEJ KOZMETIKE podarilo získať medzinárodný certifikát HCS (Humane Cosmetics Standard). Ide o jediný celosvetovo platný certifikát pre kozmetické spoločnosti, ktorých výrobky (vrátane jednotlivých zložiek) nie sú testované na zvieratách.

Všetky produkty (a tiež suroviny, ktoré v nich používame) spĺňajú prísne kritériá Cruelty Free International Leaping Bunny programu. Je to zlatý štandard pre „crueltyfree“ kozmetiku.

Za piliere kvality produktov možno považovať v prvom rade kvalitné suroviny, ale aj precíznu ručnú prácu. Tam to ale nekoční, práve naopak pani Dudová je odhodlaná pokračovať v hľadaní kvalitnejších surovín a vylepšovaní produktov. Taktiež v zlepšovaní samej seba, keďže za jeden z najväčších benefitov jej práce považuje aj maximálne osobný prístup k zákazníkom a k poradenstvu. S každým zákazníkom sa snaží riešiť jeho kozmetické problémy, v spolupráci s dermatológmi z prestížnej slovenskej dermatologickej kliniky. Zároveň spúšťa spoluprácu aj s odbornou garantkou pre edukáciu v nutričnej oblasti. Spolu majú v pláne priniesť riešenia v podobe poradenstva a výživových doplnkov zameraných pre riešenie vnútorných problémov. Pokožka je prepojená s vnútornými pochodmi organizmu a stav pleti je vlastne odrazom vnútorného stavu nášho tela.

A kde sa vyrába takáto prírodná kozmetika?

Keďže sa manželia Dudovci aktívne zapajajú do každodenného výrobného procesu, tak výroba kozmetiky prebieha tam, kde aj žijú. Celá výroba sa odohráva na východnom Slovensku v meste Humenné. Každý deň je novou výzvou, ktoré súvisia najmä s rastom značky. Už niekoľkokrát museli zmeniť a upravovať výrobné a skladovacie priestory podľa legislatívnych požiadaviek. V súčasnosti hľadajú opäť vhodnejší priestor, ktorý by už mohli využívať dlhodobo a nemuseli by stále bojovať s nedostatkom priestoru.

Je Navia populárna aj v zahraničí?

Produkty Navia sú dostupne aj na ich e-shope, cez ktorý si zákazníci môžu kúpiť maximálne čerstvé produkty. Svoje výrobky posielajú po celej Európe, najmä Slovákom žijúcim v zahraničí.

Vďaka obchodným partnerom však niektoré produkty zákazníci môžu vidieť aj naživo. Predsa len predaj kozmetiky online má pre zákazníka svoje nevýhody. Momentálne majú už viac ako 100 obchodných partnerov na Slovensku a v Čechách. Ide buď o internetové obchody či kamenné predajne so zameraním na zdravý životný štýl. Ich výrobky používajú aj kozmetické salóny pracujúce s kozmetikou Navia.

Pre koho je prírodná kozmetika Navia určená?

Možno by bolo pekné povedať že pre všetkých. Nakoľko je ponuka výrobkov naozaj široká a mnohí si tam dokážu nájsť to svoje. Ale produkty NAVIA nie sú pre všetkých.

Produkty sú vhodné pre ľudí, ktorí dokážu oceniť ich zloženie a benefity. Sú pre tých, čo sa zaujímajú o svoje zdravie a chcú pre seba urobiť niečo viac. Pre tých, ktorí si uvedomujú, aké dôležité je byť zdravý, a že príroda pre nás vždy bola a bude najlepšou voľbou.

NAVIA však nie je vhodná pre tých, ktorí čakajú vyriešenie svojich problémov bez vlastného pričinenia a starostlivosti o svoje vnútro, pretože žiaden produkt na svete nie je zázračný! Ak teda zákazníci očakávajú zázraky lusknutím prsta, budú musieť hľadať inde.

2 komentáre
  1. Dobrý deň, nedávno som si zakúpila jeden váš produkt, ktorý mi zatiaľ veľmi vyhovuje, chcela som sa preto spýtať, či neponúkate vzorky krémov na pleť.
    Dakujem.

  2. Dobrý deň Simona!

    Ďakujeme veľmi pekne za Váš komentár a otázku. Keďže mi nereprezentujeme a ani nie sme zamestnancom spomínanej kozmetickej značky, tak Vám na túto otázku nedokážeme odpovedať. Môžeme Vám však poradiť, aby ste skúsila kontaktovať priamo značku.

    Ďakujeme!

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená