fbpx

Ranné rituály pre zdravé a štíhle telo

Tešíte sa na ďalšie ráno? Je pre vás tým najlepším odrazovým mostíkom na získanie energie na celý deň a celkovej duševnej pohody? Stačí, že si aj vy osvojíte tie najlepšie rituály, ktorými si zlepšíte zdravie a umocníte tak aj vlastný komfort. Veď čo iné si aktuálne môžeme želať viac než pevné zdravie?!

Vstávanie s úsmevom je jedným z tých najlepších prejavov, že si uvedomujete dôležitosť správneho spánkového režimu. Na to, že je čas vstávať nás zväčša upozorňuje budík.

Ranný budík – ktorý je ten najlepší?

Jeho intenzita a nastavený opakovaný režim nemusí byť vôbec príjemným nielen pre nás, ale aj ostatných členov rodiny. Ideálne je naučiť svoje telo samo pomaly sa prebúdzať každé ráno v tú istú hodinu. Nie je to nič ťažké, len by ste nemali poľaviť ani počas víkendov a iných voľných dní. To už také jednoduché nie je, však?

S prípravou na ráno začnite už večer. Jednoducho si pripravte všetko tak, aby ste si ušetrili čas na hygienu, cvičenie a raňajky. Ak by ste mali byť už od rána v strese, tak celý svoj pracovný harmonogram môžete „zabaliť“. Večer si teda nachystajte veci do práce, majte ich vždy na jednom mieste, nezabúdajte na peňaženku s dokladmi, desiatu, nápojevhodné oblečenie. To si v rýchlosti ráno podľa počasia môžete obmeniť, no rozhodne vám to nezaberie toľko času, ako keby ste s tým začali až tesne pred odchodom.

Ranná hygiena

Po (biologickom) budíku sa ešte pár minút ponaťahujte v posteli, aby ste čo najpohodlnejšie začali s rannou hygienou. Čistenie tváre a rúk je to najdôležitejšie. Opäť platí, že šplechnúť si do tváre studenú vodu, nás síce preberie, ale je zároveň šokom pre organizmus.

Začnite s vlažnou vodou a postupne teplotu znižujte, dokým vám je to príjemné. Tak podporíte aj otužovanie tela. Okrem toho, že si očistite tvár, zuby, jazyk a ruky, zlepšite pritom aj prekrvenie organizmu. Ako? Napríklad masážnou hubkou na tvár, ktorou v jednom kroku posilňujete tvárové svalstvo a v ďalšom odstraňujete odumreté kožné bunky.

Cvičenie

Takto zlepšíte celkovú kvalitu pleti a ďalej môžete telu dopriať premasírovanie končatín v sprche. Vždy postupujte zdola smerom k srdcu. Ráno nezabúdajte prebudiť ani svoje stuhnuté svalstvo od krčnej chrbtice až ku driekovej časti. Ideálny je na to súbor jednoduchých cvikov a dopĺňanie potrebných vitamínov a minerálov pre svaly a kĺby.

Raňajky

Zdravá strava na ráno je nevyhnutná. Z domu nevychádzajte bez nutrične bohatých raňajok, ktoré nesúvisia s kvantitou na tanieri, ale s kvalitou. Vhodným tipom na raňajky sú ovsené vločky s mliekom, krajec celozrnného pečivo so šunkou (vysoký podiel mäsa) a zeleninou.

Nedráždite svoje telo nekvalitne namiešanými drinkami na očistu tela, ale si doprajte shake nápoje bez pridaných konzervantov a cukru. Stále pripomíname, že ak nemáte čas zomlieť si ráno zrná do kávy, vyskúšajte aspoň kvalitné kofeínové doplnky.  Také nádherné a zdravé ráno môžete mať aj vy! Stačí len chcieť…

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená