fbpx

Bankovanie – vákuová masáž, ktorá lieči pod tlakom

Čo by sme nespravili pre svoje ubolené telo a krásu? Dopriať si môžeme takmer všetko, len nech je to prospešné, zdravé a odporúčané mnohými odborníkmi. Nedajte sa zlákať hneď na to, čo je trendy, ale čo má zmysel pre ľudský organizmus. K takýmto výborným procedúram môžeme zaradiť aj bankovanie, teda špeciálnu vákuovú masáž. Všetko o jej výhodách sa dočítate už v tomto článku.

Táto liečebná masážna metóda má viacero druhov a spôsobov aplikácie. V prvom rade si zadefinujte, či chcete túto procedúru absolvovať pod prísnym lekárskym dohľadom alebo v masážnych salónoch. Rozdiel spočíva v tom, že v nemocniciach môžu vykonať tzv. krvavé bankovaniev salónoch len suché. V prvom prípade sa vykoná rez na povrchu kože, čím sa efektívnejšie vyplavia škodliviny z krvi. Známe boli aj procedúry s prikladaním pijavíc na telo, no bežne sa stretávame so sklenenými bankami a ich tlakom na boľavých miestach.

Suché bankovanie a benefity pre ľudské telo

Klasické suché bankovanie spôsobuje predovšetkým podtlak na danom postihnutom mieste. Ďalej musíme rátať aj s narušením malých cievok, ich popraskaním a postupným nahromadením krvi v okolí. To si však netreba vysvetľovať negatívne, ale ako blahodarné zvýšenie cirkulácie krvi a zefektívnenie prívodu kyslíka.

Celý proces neovplyvňuje len konkrétne miesta, kde sa banky prikladajú, ale v celom vnútornom orgáne a aj na ďalších zodpovedajúcich miestach. Výhodou je to, že vnútorné prostredie organizmu je navzájom poprepájané a viaceré procesy v tele sa súčasne ovplyvňujú – napríklad bankovanie chrbtového svalstva zlepšuje vitalitu močových ciest a bankovanie krku a šije podporuje odolnosť a lepšiu mikroflóru v črevnom trakte.

Procedúra so sklenenými bankami jednoducho zlepšuje zdravie celého tela. To sa neskôr prejaví aj na našej duševnej pohode a koncentrácii. Banky sa môžu prikladať aj na časti tváre a hlavy, na hrudník, brucho, stehná a pod.

Aby sa účinky procedúry umocnili, banky sa mierne ohrievajú, až potom aplikujú na telo. Rozhodne jedna procedúra nič nevyrieši a ak, tak len dočasne. Procedúry absolvujte pravidelne, kombinujte aj so športovaním, plávaním a pobytom v saune. Je to skutočný dar pre náš imunitný a metabolický systém.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená