fbpx

Čo pomáha na duševnú regeneráciu?


Pomôcť svojmu duševnému zdraviu je rovnako dôležité ako sa starať o svoje telo. Zdravé a dobré jedlo nasýti naše telo i dušu. Pri upratovaní nášho bytu zistíme, že sme vlastne poupratovali aj svoje vnútro. Netreba zabúdať na oddych a relaxáciu.

1. Upratať alebo vylepšiť svoje obydlie je ako regenerovať svoje vnútro

Nezriedka sa vraví o tom, že upratanie vecí a zveľadenie svojho príbytku sa prirovnáva aj k poupratovaniu svojho vnútrajška. Niekedy stačí tak málo! Nemusíte si kúpiť novú kuchynskú linku alebo vymeniť podlahu. Čo tak siahnuť po lacnejších a ľahších spôsoboch? Naozaj stačí svoj bytík vyčistiť a poupratovať. Stačí namaľovať steny, na stôl prestrieť obrus, či poumývať okná. Človek sa začne cítiť lepšie. Navyše, pri veľkom upratovaní človek podáva výkon hodný cvičenia v posilňovni, takže hor do toho!

2. Rozmaznajte sa dobrým jedlom

Niekto si pod dobrým jedlom predstavuje niečo ťažké na žalúdok, vysmážané mäso  a veľkú porciu. Namiesto rezňov a steakov v tomto horúcom počasí siahnite po ľahšie stráviteľnejších jedlách, ktoré nie sú ani tak náročné na prípravu. Vhodným doplnením tekutín sú ovocné šťavy.

3. Bylinky ako pomocníci (nielen) pre duševné zdravie

Je úžasné, že príroda nám ponúka toľko spôsobov, ktoré nám pomáhajú. Byliniek, ktoré prospievajú duševnému zdraviu je viacero. Veľa z nich má pridanú hodnotu v tom, že sú prospešné aj pre správnu funkciu orgánov a tela. Duša a telo sú naozaj prepojené.

4. Oddych a relaxácia zvyšujú pracovný výkon

Že treba efektívne pracovať a nezabúdať na oddych nie je žiadne klišé. Dostatok spánku, pravidelný oddych a relaxácia zvyšujú pracovnú výkonnosť. Navyše, človek sa cíti lepšie oddýchnutý a má väčšiu chuť pracovať. Pri počúvaní relaxačnej hudby a relaxačných cvičeniach netreba zabúdať aj na správne dýchanie.

5. Prechádzky v prírode

Pre každého môže znamenať oddych niečo iné a nemusí to byť rovno dovolenka pri mori. Niekto môže radšej čítať knihu, ísť si zacvičiť, zájsť na kávu alebo ísť do lesa.  Na Slovensku máme toľko krásnych a prírodných miest!  

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená