fbpx

Ashwagandha – zázračná bylina pre duševné zdravie

Duševné zdravie je rovnako podstatné ako to fyzické, ba niekedy až viac. Téma duševného zdravia je v súčasnej pandemickej situácii veľmi diskutovaná. Vedeli ste však, že na zlepšenie nálady, omladenie organizmu a posilnenie myslenia vám môžu pomôcť aj bylinky? Nie, nie sú to žiadne omamné látky alebo nelegálne liečivá. Sú to overené bylinky Ajurvédskej medicíny.

Čo je Ashwagandha?

Účinky Ashwagandy (nazývaná aj indický ženšen) sú známe už viac ako 2000 rokov. Je to adaptogénna bylina, čo znamená, že má obrovský význam a vplyv na organizmus pri zvládaní záťažových situácií. Nemusíte sa však báť, táto rastlina nemá žiadne vedľajšie účinky, o čom svedčia aj stovky štúdií. Z tejto bylinky sa najčastejšie využíva koreň, ktorý sa drví na jemný prášok.

Účinky indického ženšenu

Ashwagandha obsahuje veľa účinných aminokyselín a vysoké množstvo minerálnych látok vrátane napríklad železa. Medzi najvýznamnejšie účinky ashwagandhy patrí:

Ashwagandha má tiež nezanedbateľný vplyv na fyzickú výkonnosť a telesnú kompozíciu. Pomáha udržať organizmus v rovnováhe aj v obdobiach zvýšeného emocionálneho alebo fyzického stresu, a pomáha pri problémoch so štítnou žľazou.

Kde ashwagandhu nájdem?

Indický ženšen na trhu už nie je žiadnou neznámou. Ashwagandhu nájdete v kozmetických produktoch, prípravkoch alebo vo forme doplnkov stravy v tabletách či prášku. Aj v tomto prípade odporúčame siahnuť po kvalitných prírodných certifikovaných doplnkoch stravy, ktoré garantujú aj obsah a zloženie v prípravkoch. Jedným z nich je aj Organic Ashwagandha Extract od britskej značky Viridian, ktorá ponúka 100 % bio certifikované prípravky z ekologického a etického poľnohospodárstva.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená