fbpx

Tipy a triky na organizáciu vašej kuchyne

            Upratovanie kuchyne je vždy o niečo jednoduchšie, ak v nej máte dobrú organizáciu. Prakticky to znamená, že každá vec má svoje miesto a preto viete, kde máte čo odložiť. To je základný predpoklad, ktorý vám umožní mať vo vašich veciach naozaj poriadok. Ako na organizáciu kuchyne a ktoré „vylepšováky vám pomôžu úhľadne upratať? Ako si udržiavať organizovaný priestor a všetko rýchlo a ľahko nájsť?

Upratané skrinky základom organizovanej kuchyne

Veľmi dôležité je už pri plánovaní kuchyne voliť správne rozloženie skriniek, ktoré vám poskytnú dostatok miesta na vaše veci. Okrem toho je však potrebné aj ich pravidelné upratovanie. Len tak budete mať dostatočný prehľad o tom čo sa v nich skrýva a budete to môcť plnohodnotne využívať. Rovnako tak viete natrafiť aj na veci, ktoré nepoužívate a teda vám iba zbytočne zaberajú miesto, ktoré by ste mohli využiť zmysluplnejšie. Množstvo tipov pre lepšiu organizáciu, ale aj zariaďovanie kuchyne nájdete na Kuchyneprezivot.

V kuchynských skrinkách sa snažte mať vždy len veci, ktoré pri varení a bežnom fungovaní pravidelne používate. Ide predovšetkým o riad a niektoré základné pomôcky. Väčšie prístroje, ktoré používate len príležitostne skladujte pokojne v komore, prípadne v skrini mimo kuchyne. Ak teda chcete začať s organizáciou, urobte poriadnu inventúru v skrinkách a zbavte sa všetkého čo nepotrebujete. V kuchyni si nechajte len to čo potrebujete na každodenné fungovanie.

Ako si udržiavať upratanú a zorganizovanú kuchyňu?

Nuž, po poriadnej inventúre vás čaká len poriadna organizácia, pri ktorej musíte nájsť každej veci miesto. Potom si už stačí len zaužívať jednoduchú vec – že po každom použití niektorého produktu ho musíte vrátiť na pôvodné miesto. Takto sa jednoducho naučíte, že na drese nebudete mať špinavý riad, umytý riad, papiere, ani iné veci, ktoré tam nepatria.

Ak chcete, aby vaša kuchyňa vyzerala zorganizovane, nenechávajte si na kuchynskej linke žiadne prebytočné veci. Čistá kuchynská linka pôsobí čistým, zorganizovaným a uprataným dojmom. V hlbšej organizácii vám môžu pomôcť aj rôzne nádobky, či košíky, ktoré vám poslúžia na presné umiestnenie jednotlivých vecí, vďaka čomu budú aj šuflíky a skrinky krásne zorganizované.

Samozrejme k upratanému dojmu musí patriť aj pravidelné dôkladné upratovanie. Kuchyňa je ako miestnosť každodenne používaná a rovnako sa ľahko zašpiní, pretože sa v nej varí a konzumuje jedlo. Je preto nevyhnutné, aby ste jej dostatočne často dopriali hĺbkové upratovanie, nielen preto, že to vyzerá dobre, ale aj z hygienických dôvodov. Potom si už môžete užívať pocit, že vaša kuchyňa je krásne uprataná a zorganizovaná.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená