fbpx

Švihadlo – liek na chudnutie a krajšiu postavu

Keď sa povie “švihadlo“, viacerým z nás sa vybaví príjemná spomienka z detstva, ako sme šantili a užívali si slnečné dni. Samotné švihadlo však predstavuje oveľa viac – je to účinná a zároveň cenovo dostupná pomôcka na cvičenie.

Skákanie cez švihadlo je formou hravého a zábavného kardio tréningu. Pomocou švihadla môžete vykonávať aj viacero efektívnych cvičení bez toho, aby ste museli opustiť priestory vlastného domu či záhrady.

Behávať alebo radšej skákať cez švihadlo?

Švihadlo vám teda umožňuje oveľa viac ako len monotónne skákanie. Rôzne cviky pomocou švihadla si môžete vyskúšať aj okamžite – stačí len chcieť a do leta ste opäť vo vynikajúcej forme.

Cvičením cez švihadlo dokážete znížiť svoju hmotnosť, podporiť správnu rytmiku a koordináciu tela. Podľa mnohých je táto forma cvičenia účinnejšia než beh. Je menšou záťažou pre kĺby, svaly a väzivá. Keďže pri tomto cvičení zapájate aj ruky, je vhodným doplnkovým tréningom pre lakte a zápästia. Veď posúďte sami!

Skákanie má byť príjemné, plynulé

Cvičenie cez švihadlo výrazne ovplyvňuje aj jeho stav a kvalita samotných rúčok. Malo by sa vám ľahko uchopovať, nevyberajte si príliš robustné, ale skôr tenké švihadielka. Pred cvičením skontrolujte, či vám vyhovuje dĺžka. Uchopte rúčky, postavte sa približne do stredu švihadla a všímajte si, kam až siaha. Ak je nad úrovňou vašich ramien, vymeňte ho za kratšie!

Či už pomocou švihadla cvičíte nožičky, alebo tzv. lyžiarske úskoky, vždy dodržiavajte správnu techniku. Otáčať švihadlom by ste mali výlučne zápästím, pričom lakte držíte čo najbližšie pri tele a rukami nepresahujete výšku pásu. Neskáčte príliš vysoko, snažte sa udržať v jednom rytme!

Našli ste chybu v článku? Napíšte nám o nej: info@slovakon.sk