fbpx

Hľadáte zábavu? Vyskúšajte tieto spoločenské hry!

Spoločenské stolové hry ponúkajú oveľa viac ako len relax po náročnom dni. Združujú rodinu, zlepšujú vaše myslenie, no zároveň sa pohrávajú aj s emóciami. Po jednom víťazstve môže prísť na rad niekoľko ďalších prehier a vy musíte vedieť, ako sa s tým vyrovnať. Prinášame vám zoznam tých najobľúbenejších spoločenských hier, ktoré si určite získajú priazeň aj u vás doma!

TOP 1 spoločenská hra: Scrabble

Hra Scrabble nemá žiadne náročné pravidlá, len je nevyhnutný váš pozitívny vzťah k materinskému jazyku a rozvíjaniu slovnej zásoby. Hra je vhodná už pre žiakov od 10 rokov Prebieha akoby na prázdnych poliach jednej veľkej krížovky.

Hráči si z vrecúška náhodne vyberajú písmenká, z ktorých vytvárajú rôzne slovíčka (musia byť spisovné a najlepšie je vyhýbať sa akémukoľvek slangu). Každé písmenko má pridelený počet bodov – čím z náročnejších písmen vytvárate  slová, tým bližšie máte k výhre!

TOP 2 spoločenská hra: Monopoly

Príď večer, zahráme si Monopoly! Takéto pozvanie od priateľov sa určite neodmieta! Hra patrí k pomerne náročným na logiku a vaše finančné znalosti. Je však vhodná aj pre deti od 8 rokov. Princíp hry spočíva v investovaní, business plánoch, vďaka ktorým sa stanete buď milionárom, alebo vás privedú k strate a bankrotu. Aj o tom je táto hra! Treba byť len trpezliví a mať v sebe obchodného ducha!

TOP 3: Activity

Táto spoločenská hra úžasne prepája zábavu, logické myslenie, ale aj estetické nadanie a empatiu. Hráči musia v časovom limite istý pojem alebo činnosť slovne popísať, nakresliť, alebo (herecky) predviesť. Najviac smiechu nastáva, keď nemáte ani poňatia, čo daná fráza vlastne znamená.

Našli ste chybu v článku? Napíšte nám o nej: info@slovakon.sk

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená