fbpx

Športová móda a zimná turistika

V športovej móde aj tento rok prevláda pohodlie a tepelný komfort, prím hrajú kvalitné a funkčné materiály. Čo sa farebnosti týka, v trende sú monochromatické kreácie aj intenzívne odtiene, no najvyhľadávanejšie sú športové zvršky, ktoré zaujmú na prvý pohľad. 

Neprehliadnuteľná farba roka 2023 Viva Magenta je odvážna a nebojácna. Podporuje športového ducha, silu a optimizmus. Sýty červeno-ružový odtieň dodáva svojim nositeľom a nositeľkám elán aj energiu, podnecuje k zdravému sebavedomiu a láka k experimentovaniu. Hoci v minulosti bol tento odtieň považovaný za málo univerzálny, teraz je na vrchole rebríčka najnovších módnych trendov.   

zdroj: dreamstime.com

Zimné športové odevy

Súčasné trendy sa odkláňajú od farebnej strohosti, volia väčšiu extravagantnosť a viac farebných kombinácií. Rok 2023 je preto aj rokom farebných kontrastov. Kľúčovú úlohu v športovom odievaní však, samozrejme, aj naďalej zohrávajú hlavne materiály a strihy. Čo sa materiálov a strihov týka, tie sú najmä o pohodlí počas športovania a o prirodzenom pohybe, bez akýchkoľvek obmedzení. Skvelým tipom sú turistické zvršky značky Northfinder. Northfinder nohavice a vetrovky majú správny pomer zateplenia a priedušnosti, sú nepremokavé a vetru odolné, ideálne aj do sychravého počasia. Je dobré vedieť, že na zimných turistických nohaviciach a vetrovkách má byť vodovzdorná nielen látka, ale aj manžety a švíky. A vodovzdorný odev najlepšie ochránite tak, keď budete pri každom praní používať iba šetrné pracie prostriedky, vhodné na textílie s membránou. Špeciálne pracie prášky predĺžia športovému oblečeniu životnosť. Odevy nestratia svoje špecifické vlastnosti ani po dlhšom nosení a viacnásobnom praní.   

Zimná turistická obuv

Komfortná zimná turistická obuv sa vyznačuje nízkou hmotnosťou, vhodným strihom, kvalitnou výstelkou a tiež hrubou, nešmykľavou podrážkou. Pokiaľ si na svoje turistické výlety zvolíte Salomon obuv, určite vás nesklame. Turistická obuv značky Salamon je pohodlná, vhodne tvarovaná, mäkká a nepremokavá. A ideálny teplotný komfort poskytne tiež značka Salewa. Salewa dámska obuv aj pánska obuv športovca nezradí ani na nerovnom povrchu a vo veľmi chladnom či daždivom počasí. No pri výbere každej športovej obuvi dbajte hlavne na správnu veľkosť turistických topánok – na dĺžku aj šírku a nepodceňte ani kvalitu ponožiek. Zimné ponožky majú byť nielen teplé a pružné, ale aj vzdušné a majú verne kopírovať siluetu nôh. Dôležité je, aby turistovi poskytli optimálny teplotný komfort aj vo vlhkom prostredí pri nulových teplotách.