fbpx

Športová móda a zimná turistika

V športovej móde aj tento rok prevláda pohodlie a tepelný komfort, prím hrajú kvalitné a funkčné materiály. Čo sa farebnosti týka, v trende sú monochromatické kreácie aj intenzívne odtiene, no najvyhľadávanejšie sú športové zvršky, ktoré zaujmú na prvý pohľad. 

Neprehliadnuteľná farba roka 2023 Viva Magenta je odvážna a nebojácna. Podporuje športového ducha, silu a optimizmus. Sýty červeno-ružový odtieň dodáva svojim nositeľom a nositeľkám elán aj energiu, podnecuje k zdravému sebavedomiu a láka k experimentovaniu. Hoci v minulosti bol tento odtieň považovaný za málo univerzálny, teraz je na vrchole rebríčka najnovších módnych trendov.   

zdroj: dreamstime.com

Zimné športové odevy

Súčasné trendy sa odkláňajú od farebnej strohosti, volia väčšiu extravagantnosť a viac farebných kombinácií. Rok 2023 je preto aj rokom farebných kontrastov. Kľúčovú úlohu v športovom odievaní však, samozrejme, aj naďalej zohrávajú hlavne materiály a strihy. Čo sa materiálov a strihov týka, tie sú najmä o pohodlí počas športovania a o prirodzenom pohybe, bez akýchkoľvek obmedzení. Skvelým tipom sú turistické zvršky značky Northfinder. Northfinder nohavice a vetrovky majú správny pomer zateplenia a priedušnosti, sú nepremokavé a vetru odolné, ideálne aj do sychravého počasia. Je dobré vedieť, že na zimných turistických nohaviciach a vetrovkách má byť vodovzdorná nielen látka, ale aj manžety a švíky. A vodovzdorný odev najlepšie ochránite tak, keď budete pri každom praní používať iba šetrné pracie prostriedky, vhodné na textílie s membránou. Špeciálne pracie prášky predĺžia športovému oblečeniu životnosť. Odevy nestratia svoje špecifické vlastnosti ani po dlhšom nosení a viacnásobnom praní.   

Zimná turistická obuv

Komfortná zimná turistická obuv sa vyznačuje nízkou hmotnosťou, vhodným strihom, kvalitnou výstelkou a tiež hrubou, nešmykľavou podrážkou. Pokiaľ si na svoje turistické výlety zvolíte Salomon obuv, určite vás nesklame. Turistická obuv značky Salamon je pohodlná, vhodne tvarovaná, mäkká a nepremokavá. A ideálny teplotný komfort poskytne tiež značka Salewa. Salewa dámska obuv aj pánska obuv športovca nezradí ani na nerovnom povrchu a vo veľmi chladnom či daždivom počasí. No pri výbere každej športovej obuvi dbajte hlavne na správnu veľkosť turistických topánok – na dĺžku aj šírku a nepodceňte ani kvalitu ponožiek. Zimné ponožky majú byť nielen teplé a pružné, ale aj vzdušné a majú verne kopírovať siluetu nôh. Dôležité je, aby turistovi poskytli optimálny teplotný komfort aj vo vlhkom prostredí pri nulových teplotách.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená