fbpx

Ako sa dostať do letnej formy bez extrémov? Stačí len dodržiavať tie správne návyky!

Leto je síce ešte ďaleko, no vám zostáva času tak akurát. Že na čo? Na to, aby ste sa kontinuálne, bez extrémov, jo-jo efektu a akýchkoľvek úrazov či zranení dostali opäť do formy. Reč nie je len o fyzickom tréningu, ale aj o starostlivosti o svoje mentálne zdravie. Na cvičení a chudnutí hľadajte len to pozitívne. Považujte to za spôsob relaxu, zábavy a zlepšovania vitality.

1. Poriadok v stravovacích návykoch

O tom sa hovorí donekonečna, no dôležitosť vyváženej stravy aj tak podceňujeme. Pri chudnutí nikdy nenechávajte svoje telo úplne vyhladovať, pretože na taký útok bude reagovať obranou. Začne šetriť energiu, a to ukladaním tukov.

Táto cesta nikam nevedie a radšej obmedzte jedlá s vysokým obsahom jednoduchých cukrov, pridaných solí a k strave si doprajte viac celozrnného pečiva, ovocia a zeleniny. Smäd uhaste čistou vodou, vyhýbajte sa sladeným nápojom, pivu a alkoholu. Obsahujú totiž veľa prázdnych kalórií. Jedzte striedmo, trikrát do dňa.

2. Ako sa rozhýbať?

Najťažšie to bude s lenivcami, ktorí zo všetkého cvičenia najviac milujú spánok. Možno vás prekvapíme, no opäť stačí tak málo k vytúženej postave. Ideálnou voľbou pre začiatočníkov je chôdza. Je človeku prirodzená, a tak si ani neuvedomíte, že popri tom cvičíte.

Chôdza, ktorou chcete aj nejaké to kilo zhodiť, má byť zrýchlená no nie natoľko, aby ste sa zadýchavali. Ak vám to nebude stačiť, začnite napríklad s nordic walking (chôdza s palicami). Je to o mnoho rýchlejšie, dynamickejšie.

Vo vašej letnej výzve by nemal chýbať ani beh, plávanie či bicyklovanie. Dôležitá je pravidelnosť a nezlomnosť. Auto vymeňte za bicykel všade, kde je to možné. To isté platí aj o chôdzi. Nepoužívajte výťah a na menšie vzdialenosti po meste nech vám radšej poslúžia vlastné nohy.

3. Všetko s ľahkosťou a úsmevom

Aj počas chudnutia a cvičenia je nesmierne dôležitý váš emočný stav. Pristupujte k tomu zodpovedne, vytvorte si však taký plán, aby ste mali dosť času na seba aj svojich blízkych. Doprajte si oddych v podobe príjemnej dovolenky v zime, veľa spite a nečakajte, že výsledky sa dostavia hneď po prvých tréningoch. To sa ešte namakáte…!

Našli ste chybu v článku? Napíšte nám o nej: info@slovakon.sk

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená