fbpx

Nezdravé a rafinované potraviny – vyhnite sa konzumácii týchto potravín!

Zdravie je prvoradé, no na to, aby prosperovalo, sa oň musíme neustále starať. Nie je to len chvíľková záležitosť jednej redukčnej diéty, ale na celý život. Ráno zdravo, s teniskami, podvečer taktiež zavŕšite behom alebo iným športom, no k telke si vezmete samé nezdravé a tučné pokrmy? „Ulietate“ si takto v stravovaní každý deň? Prečo dobrovoľne zanášať telo toxínmi a ďalšími škodlivinami? Poznáte najviac nezdravé potraviny a ich zloženie?

Umelé sladidlá

Nie sú prítomné len v sladkých pochutinách, ale aj v instantných polievkach, omáčkach, mäsitých polotovaroch a v podstate  – sú takmer vo všetkom nezdravom, ale tak neodolateľnom pre naše chuťové poháriky. Aj keď majú nutričnú, kalorickú hodnotu 0, ovplyvňujú činnosť mozgu a nervov, nezdravo podporujú chuť do jedla. Najrizikovejšie umelé sladidlá spôsobujú kŕče, závraty a majú vplyv na tvorbu zhubných buniek.

Ruka v ruke s umelými sladidlami ohrozujú naše zdravie rafinované cukry. Podporujú prudké zvýšenie hladiny cukru a náhly pokles. Mnohé toxické látky, vírusy a zhubné bunky priam prežívajú na cukroch a sladidlách. Podobne sa prejavuje rafinovaná múka a oleje, ktoré sa nepripravujú lisovaním za studena.

Mäsové polotovary

Okrem rizikových prídavných látok sa pri ich spracovaní používa nadmerné množstvo soli a sladidiel. Obsahom umelých, syntetických látok zaťažujeme vnútorné, životne dôležité orgány, čo sa prejaví nie v nasýtení, ale preplnení žalúdka. Aj vám sa neraz stalo, že po jedle ste sa cítili nesmierne unavení? Čím ťažšie, mastnejšie jedlá konzumujeme, tým sa viac energie sústreďuje na trávenie a „zvyšok tela“ slabne.

„Drobné“ pochutiny

Ako sa vyhnúť večernému „zobkaniu“? Je síce jednoduchšie otvoriť balík zemiakových lupienkov ako si pripraviť šalát alebo jogurt z čerstvého či mrazeného ovocia. Treba si uvedomiť, že každou slanou maškrtou prijímame zväčša aj nezdravé, trans-mastné tuky, prebytočný olej a opäť umelé, pridané látky. Chutia vám? To preto, že bývajú vylepšené zvýrazňovačmi chuti a tak je pred vami zaraz prázdny balíček.       

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená