fbpx

Skvelú kávu si môžete doma pripraviť aj bez veľkej počiatočnej investície

Súčasnosť kávičkárom praje. Už dávno totiž neplatí, že za naozaj dobrou kávou musí človek ísť na dovolenku do Talianska alebo aspoň na výlet do susedného Rakúska. Nielenže máme už aj na Slovensku množstvo kaviarní, ktoré vám pripravia skvelú kávu, ale súčasný trh ponúka široké možnosti aj pre ľudí, ktorí by si najradšej dobrú kávu vychutnávali v pohodlí domova.

Ak chcete ušetriť na kúpe kávovaru, sú tu pre vás alternatívne spôsoby prípravy kávy

Niekto by možno namietal, že na to, aby si človek mohol doma pripravovať kvalitnú kávu, potrebuje najskôr investovať sumu rádovo v stovkách eur do dobrého kávovaru. Je síce pravda, že kvalitný automatický alebo pákový kávovar nie je úplne lacná záležitosť, ale nejde o jediné možnosti, ako si aj v domácich podmienkach pripravovať kávu „na úrovni“.

Pre všetkých, ktorí si chcú doma pripravovať skvelú kávu bez toho, aby museli investovať stovky eur do vybavenia na samotnú prípravu kávy (t.j. do kávovaru), sú tu rôzne alternatívne prístroje na prípravu kávy, napríklad French press, moka kanvička, či AeroPress. Existuje ich viacero druhov, ale všetky majú spoločné najmä dve vlastnosti: príprava kávy v nich je jednoduchá a nestoja viac ako pár desiatok eur.

Autor: Alexandr / Stock.adobe.com

Ešte mlynček a môžete začať

Aj keď si k tomu pripočítate ďalších niekoľko desiatok eur, čo je cena spoľahlivých ručných mlynčekov na kávu, stále vás kúpa takejto „výbavy“ bude stáť len zlomok ceny automatického alebo pákového kávovaru. Samozrejme, porovnávame to s cenami kávovarov, ktoré majú kvalitu na to, aby reálne dobrú kávu pripravovali. Určite nájdete na trhu rôzne ultralacné kávovary, ale pri nich nemôžete čakať, že vám spravia dobrú kávu.

Mimochodom, ak vám napadlo, že ušetríte ešte viac, ak si nekúpite mlynček a budete si kupovať výlučne mletú kávu, tak to nie je úplne najšťastnejšie riešenie. Keď sa kávové zrná pomelú, veľmi rýchlo strácajú chuť a arómu. Preto je najlepšie zrná mlieť tesne pred prípravou samotnej kávy.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená