fbpx

Vyrazte na jeseň do kúpeľov v Turčianskych Tepliciach

Jesenné počasie prišlo celkom náhle. Nielenže to bol z letných teplôt výrazný skok, ale hneď začalo byť aj vcelku sychravo. To sú „ideálne podmienky“ na zdravotné problémy. Čo takto urobiť niečo pre svoj organizmus a zamieriť si na pobyt do kúpeľov?

Pridajte sa k významným návštevníkom minulosti

Ešteže žijeme v krajine, ktorá je priam posiata kúpeľnými mestami, v ktorých môžete absolvovať relaxačné kúpeľné pobyty. Vybrať si spomedzi nich môže byť náročné, ale máme pre vás jeden tip. Ak milujete luxus, zamierte do Turčianskych Teplíc.

Turčianske Teplice patria medzi naše najstaršie kúpeľné mestá a za svoju históriu sa veru môžu pochváliť niekoľkými exkluzívnymi hosťami. Uhorský kráľ a sväto-rímsky cisár Žigmud Luxemburský si tu vyliečil dnu. Okrem neho medzi významných návštevníkov patrili kráľ a cisár Maximilián Habsburský a uhorský palatín František II. Vešeléni.

Zabudnúť nesmieme ani na grófku Máriu Sečiansku. Údajne bola priam nadpozemsky krásna a ktovie, možno svojej výnimočnej kráse vďačila aj pravidelným návštevám kúpeľov v Turčianskych Tepliciach.

Zdroj: Rido / Shutterstock.com

Nielen liečivá voda, ale aj zlato je v Turčianskych Tepliciach využívané

Luxusné kúpele Turčianske Teplice však rozhodne nežijú len zo slávnej minulosti. V priebehu dejín sa z nich stali kúpele, ktoré splnia aj vaše najnáročnejšie požiadavky a budete sa v nich cítiť ako spomínaní významní hostia z radov aristokracie.

Výnimočné sú širokospektrálne liečivé účinky tunajšej termálnej minerálnej vody. Obsah jej minerálnych látok je až 1524 mg/l. Pre predstavu, za liečivú sa voda považuje už ak je táto hodnota 1000 mg/l.

Minerálna voda však nie je to jediné, čo kúpele v Turčianskych Tepliciach ponúkajú. Dámy, ktoré spozorneli pri zmienke o krásnej grófke, môžu podstúpiť zlatú kúru pre pokožku a taktiež sa stať nadpozemsky krásnymi. Zlato totižto dokáže spevniť pokožku a redukovať vrásky.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená