fbpx

Dôležitosť umenia v interiérovom dizajne

Zariaďujete si byt či dom, no potrebujete doplniť chýbajúce detaily, aby ste si vytvorili váš vysnívaný domov? Niekedy sú maličkosti to pravé, ktoré dotvorí celkový pocit z bývania a urobí z neho naozajstný skvost.

Mnoho ľudí nepovažuje za potrebné a významné dopĺňať priestor dekoráciami a druhí zas nevedia ako na to. Pokiaľ nemáte poruke dobrého interiérového dizajnéra a potrebujete priestor oživiť alebo doladiť, skúste veľmi jednoduché, zavesiť si na stenu obraz alebo skupinu obrazov.

Výber toho pravého obrazu na stenu nie je jednoduchý. My Vám však ponúkneme rady, ako na výber toho pravého.

Umenie môže pomôcť rozprávať príbeh prostredníctvom vášho interiérového dizajnu, oživiť priestor, vniesť do miestnosti odvážne prvky alebo byť dokonalým dielom pre vašu kompozíciu.

Správny výber farieb

Výber správnej palety farieb pre vašu izbu môže byť jednou z najťažších rozhodnutí, ktoré v interiérovom dizajne urobíte. Skvelou radou pre riešenie je prehľadať farby umeleckého diela . Akonáhle nájdete obraz alebo záves na stenu, ktorý sa Vám páči, môžete ho použiť ako inšpiráciu pre farebnú schému svojej izby. Ak už je interiér zariadený a potrebujete farebný akcent, skúste sa zamerať na detaily a vychádzať z ich farieb.

Umenie ako ústredný bod

Každá izba potrebuje niečo, čo priláka pozornosť návštevníkov v priebehu niekoľkých sekúnd. Umenie môže byť vždy skvelou voľbou, ktorú môžete použiť ako ústredný bod. Nech už si vyberiete čokoľvek, musíte ich umiestniť a adekvátne zdôrazniť. Zaručujeme že ten kto vstúpi do vášho domova, bude ohromený vašim vkusom.

Pri výbere umeleckého diela na stene, ktoré bude ústredným bodom vášho priestoru, je najdôležitejšia úvaha o veľkosti. Príliš malé umelecké dielo zakrpatí okolitý nábytok a príliš veľký kus bude vyzerať, akoby sa rozlieval. Pred výberom si poriadne odmerajte priestor, ktorý máte k dispozícii alebo si urobte jednoduchý nákres na papier.

Ukazuje to vašu kreatívnu stránku

Aby bol kreatívny kúsok považovaný za vkusné umelecké dielo, nemusí byť super drahý alebo namaľovaný slávnym umelcom. Akékoľvek umelecké dielo, ktoré nájdete a ktoré sa k vám hodí najviac, je ideálnou voľbou pre vašu izbu. Umenie tak môže ukázať vašu kreatívnu stránku a odhaliť viac o vás a vašom vkuse.

Prináša zmysel pre farbu a textúru

Mali by ste sa pokúsiť nájsť umenie v rôznych médiách, aby ste do priestoru priniesli rôzny zmysel pre textúru. Okrem obrazov, tlačovín a digitálneho umenia by ste mali zvážiť kúsky ako sochy či iné dekoratívne predmety, ktoré môžu miestnosti dodať určitú hĺbku .

Tieto extra kúsky textúry môžu pomôcť dodať vašim interiérom potrebnú vizuálnu váhu, čo pomáha určiť tón miestnosti alebo jej dojem. Zvážte, že hrubé textúry s väčšou pravdepodobnosťou vytvoria priestor intímny a uzemnený, zatiaľ čo hladké textúry dodajú miestnosti elegantnejší tón .

Umenie vysvetľuje vašu životnú filozofiu

Nech už si vyberiete akúkoľvek formu, budete môcť prispôsobiť umenie svojmu životnému štýlu a dizajnu interiéru . Moderné umelecké diela na stenu, digitálne umelecké výtlačky, grafický minimalizmus, nadrozmerné fotografie a 3D obrazy na stenu ukazujú váš súčasný štýl. Zatiaľ čo klasický Rembrandt alebo Monet povedia viac o vašom tradičnom pohľade na život.

Vďaka tomu je miestnosť hotová

Nástenné umenie je ten dokončovací prvok, ktorý pomáha spojiť priestor a urobiť ho úplným. Je to ten malý extra dotyk, ktorý môže váš priestor posunúť od jednoduchého funkčného a monotónneho vzhľadu až po dojem, akoby bol dizajn miestnosti precízne vypočítaný. Kľúčom je zvoliť umelecké dielo, ktoré zapadá do  štýlu zdobenia,  ktorý ste si už pre izbu vybrali.

Vždy existuje umelecké dielo, ktoré dokonale predstavuje váš štýl . Všetko, čo musíte urobiť, je nájsť prázdnu stenu a hrdo predstaviť svoje umelecké dielo svetu. Nebojte sa vniesť do svojej izby život a kreativitu . Pokiaľ ide o interiérový dizajn, umenie je vždy perfektnou voľbou.