fbpx

Ako sa chrániť pred slnečným žiarením v interiéri?

Slnečné lúče sú dôležitým zdrojom svetla, tepla a vitamínu D, ktorý naše telo potrebuje. Na druhej strane však predstavuje riziko pre naše zdravie a určitý diskomfort v prípade, že sa obytné miestnosti prehrievajú. Ako sa pred slnečnými lúčmi chrániť v našich domovoch a vytvoriť si ideálne prostredie na prácu a relax? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Nainštalujte si kvalitné žalúzie alebo okenice

Jedným z najdostupnejších a pritom účinných spôsobov sú kvalitné žalúzie, alebo okenice. Jednoducho si ich nastavíte tak, aby bránili priamemu prenikaniu slnka do miestností. Trh v súčasnosti ponúka mnoho variácií, čo sa týka materiálu, povrchovej úpravy a farby. Ich výber môžete prispôsobiť dizajnu interiéru a stanú sa tak efektným estetickým doplnkom vašej domácnosti.

Zdroj obrázku: Dariusz Jarzabek / stock.adobe.com

Okenné fólie redukujú množstvo slnečného žiarenia

Existujú rôzne typy okenných fólií, ktoré ponúkajú rôzne stupne ochrany. Napríklad fólie s UV-filtrom môžu značne znížiť prenikanie škodlivého UV žiarenia do vášho interiéru.

Vytvorte si v dome zelenú oázu

Zelené rastliny s veľkými listami sú  prirodzenou ochranou pred slnečným žiarením. Najväčší efekt docielite, keď ich umiestnenie pri oknách a veľkých sklenených plochách. Ak máte možnosť a priestor, môžete si vytvoriť zimnú záhradu, ktorá vám poskytne príjemné prostredie s dostatkom svetla, ale minimalizuje priame slnečné žiarenie.

Využite závesy alebo záclony

Stavte na hrubšie materiály a tmavé farby, ktoré pohltia väčšie množstvo svetla a tepla, ktoré preniká cez okná.

Vytvorte tieňové plochy

Vytvorte si príjemné miesta v interiéri, kde môžete oddychovať a relaxovať bez vystavenia sa priamemu slnečnému žiareniu. Mäkké a pohodlné sedacie vaky alebo čítacie kúty v tieni vám umožnia užívať si interiéri bez rizika vystavovania sa slnečným lúčom.

S príchodom leta môžu riziko prehrievania miestností a negatívnych dopadov na nábytku stúpa. Účinné spôsoby ochrany zahŕňajú použitie kvalitných okenných fólií, inštaláciu žalúzií alebo okeníc, využitie závesov a záclon, vytváranie tieňových plôch, strategické rozmiestnenie rastlín alebo vytvorenie zimnej záhrady.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená