fbpx

Praktická stránka súprav záhradného nábytku – ako si vybrať správny komplet?

Máte k dispozícii aspoň neveľký pozemok? Super! Využite také miesto na vytvorenie kútika pre rodinu, domácich aj známych, ktorí si isto radi oddýchnu na takom mieste – predovšetkým po dni plnom povinností.

Investujúc do súpravy záhradného nábytku zohľadnite, či je konštrukcia nábytku praktická. Vďaka tomu nielen ušetríte priestor, ale tiež maximálne využijete potenciál nábytku a zbavíte sa problémov so skladovaním zariadenia počas obdobia zimy.

Umelé či prírodné materiály – ktorá záhradná súprava je pre mňa najlepšia?

Plast kontra drevo (a prípadne kov). Ešte pred niekoľkými rokmi, zákazník hľadajúci kvalitný nábytok, vybral by si ako jediný správny záhradný nábytok súpravu z dreva s kovovou konštrukciou. Avšak dnes to už nie je také samozrejmé, ako by sa mohlo zdať. Oba varianty sa jednoducho ošetrujú (jedine plastové výrobky netreba raz za niekoľko sezón obnovovať a konzervovať) a ponúkajú možnosť jednoduchého zloženia. Zostáva už len záležitosť dizajnu a štýlu pozemku. Preto nech si každý vyberie nábytok podľa svojich vlastných preferencií. 

Ak staviame na maximálnu praktickosť, najnáročnejšie sa udržiava ratanový a prútený nábytok. Hoci je to mimoriadne elegantný a štýlový nábytok, a v usporiadanej záhrade vyzerá skutočne skvele, málokedy sa dá zložiť a musí byť chránený pred vplyvom vlhkosti a slnečného žiarenia. Taká investícia sa oplatí, ak máte v záhradne alebo na terase veľmi veľa voľného miesta, a ste si istí, že nebudete mať problémy s ich skladovaním vo vhodných miestnostiach ako garáž, sklad alebo suchá vykurovaná pivnica. 

Praktický nábytok = pohodlné používanie

Kedy je praktická stránka skutočne podstatná? Zohľadnite, že záhradnú súpravu musíte pred zimou náležite zabezpečiť a schovať. Nie je podstatné, či máte plastové či drevené vybavenie – mínusové teploty, sneh, vysoká úroveň vlhkosti a iné faktory majú negatívny vplyv na stav nábytku. Nemá zmysel, aby sezónny nábytok zaberal miesto v miestnostiach či skladoch, najlepšie je využiť praktický skladaný nábytok. 

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená