fbpx

Oživte exteriér svojho domu a svoj pozemok

Bývať v dome má veľa výhod a pre mnohých je to splneným snom. Už len to, že máte vlastný pozemok a vaše „kráľovstvo“ sa rozprestiera aj za tie „štyri“ steny, ktoré vás obklopujú v interiéri, je obrovský komfort.

Kamenný obklad

Avšak ani porovnanie bývania v byte a v dome nie je čierno-biele a tak výhody domov prinášajú aj nevýhody. Na jednej strane si teda môžete užívať vlastný pozemok, ale na strane druhej to prináša nemalú dávku starostlivosti oň. Veď chcete predsa, aby váš domov vyzeral dobre aj z exteriéru, no nie? Ako to docieliť?

Začneme priamo na dome. Čo takto mu dodať nový vzhľad krásnym kamenným obkladom? Takýto obklad dokáže dať vášmu domu jedinečnú architektonickú podobu. Čo sa dizajnu týka, výber je široký, takže zaručene nájdete obklad hodiaci sa k vášmu vkusu. Zároveň dokáže takýto obklad zlepšiť tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti obvodových stien.

Zdroj: Cody David Booth / Shutterstock.com

Vyvýšené záhony

Medzi výhody bývania v dome a vlastného pozemku patrí aj to, že máte podstatne viac priestoru na pestovanie byliniek, zeleniny alebo „len“ okrasných kvetín. V súčasnosti sú na tento účel obľúbené vyvýšené záhony. A má to svoj dôvod. Ide totiž o pekné spestrenie vašej záhrady.

Niečo pre chvíle relaxu

Samozrejme, rodinný dom nie je len o práci v záhrade. Je tu predsa aj skvelý priestor na relax v podobe vlastnej terasy. Ak máte čerstvo postavený domček a terasu ste ešte nedokončili alebo chcete tú svoju vynoviť, skúste drevené alebo kompozitné terasové dosky. Budú tvoriť dokonalý „základ“ pre chvíle oddychu na terase (samozrejme, keď príde teplé počasie).

A keď už sme pri relaxe, čo takto si zaobstarať záhradnú hojdačku? Či už ju umiestníte na terasu, ak na nej máte priestor, alebo na trávnik (nezabudnite na kvalitné podložie), zaručene sa stane obľúbeným relaxačným miestom vo vašej záhrade.