fbpx

Rekonštruujete alebo zariaďujete byt? Vstavané skrine vám to uľahčia

S rozsiahlou rekonštrukciou domu alebo bytu sa väčšina z nás stretne jeden až dvakrát za život. Preto je nám jasné, že pre nedostatok skúseností nepôjde všetko podľa našich predstáv. Raz zlyhajú časové termíny, inokedy musíme upustiť od našich dokonalých predstáv, pretože stena, ktorej sme sa chceli zbaviť, bola nosná. Je viac ako isté, že sa počas prerábky bytu stretnete s výdavkami navyše. Po ťažšej časti plnej prachu, búrania a murovania, ukladania obkladov a podláh, maľovania stien prichádza na rad estetická časť rekonštrukcie. Tá, ktorá z čistého bytu/domu s bezpečnými materiálmi vytvorí útulný domov.

Máte už vopred premyslený štýl, v akom svoju domácnosť zariadite? Viete, aké úložné priestory budú potrebovať členovia vašej rodiny? Aby ste sa vyhli prehnanému míňaniu, strate času pri zháňaní ladiacich kusov nábytku a hravo vytvorili príjemný pocit domova, máme pre vás tip – využite komfortný priestor elegantných vstavaných skríň.

Prečo je vstavaná skriňa dobrou voľbou?

Dôvodov pre rekonštrukciu bolo hneď niekoľko – od nevyhovujúcej dispozície, cez staré rozvody, podlahu a omietky, až po zabývanosť. Pod množstvom oblečenia a doplnkov praskali skrine a komody vo švíkoch. Kam teraz všetky škatule s vecami vrátiť? Ľudia sa snažia svoje obydlie zariadiť účelne a pekne a pritom sa prispôsobujú štýlu a veku rodinných príslušníkov, čo nemusí vždy vyjsť úplne ideálne. Ak chcete, aby ste tentokrát svoje bývanie zariadili rozumne a perspektívne, výborne vám poslúžia vstavané skrine. Sú priestranné, pevné a bezpečné, esteticky ladiace k podlahám alebo dverám. Ponúkajú omnoho väčší úložný priestor ako štandardné skrine. Navyše – pri budúcom maľovaní už viac nebudete musieť vypratávať ťažké skrine, ani ich premiestňovať.

Kde všade sa môže vstavaná skriňa umiestniť?

Prakticky všade tam, kde máte “kúsok” voľného priestoru. Dokonca aj na atypické miesta, ktoré ste doteraz nevyužívali. Vstavané skrine sú už dlhé roky mimoriadne obľúbené v spálňach a na chodbách. V súčasnosti sa presúvajú aj do detských izieb, pracovní a pod schodiská.

V podkrovných bytoch, ktoré trpia nedostatkom rovných vysokých stien, môžete nájsť skutočne inšpiratívne riešenia práve s využitím vstavaného nábytku. Zistili ste, že steny v dome idú krivo a žiadne kupované montované skrine vám nevyhovujú, pretože by nebolo možné naplno otvoriť dvere? Nie je nič jednoduchšie. S tiptopskrine.sk nie je problém skonštruovať aj skriňu, ktorá zvládne mierne odchýlky, alebo využije priestor šikmých stropov.

Povrchová úprava je dôležitá

Nielen my, ale aj odborníci z oblasti dizajnérstva odporúčajú na veľké plochy v domácnostiach používať takú farebnú úpravu, ktorá odoláva dočasným trendom a dá sa veľmi dobre skombinovať s inými odtieňmi dreva, kovu alebo kameňa.

Ak túžite po tmavom prevedení, je dobré veľkú tmavú plochu “rozbiť” decentným bledším materiálom, použitím lakovaných skiel alebo zrkadiel. Ak vás lákajú biele lakované skrine, zvážte, či najmä v časti, v ktorej sa ich dotýkate a otvárate, nepoužijete matný materiál. Inak sa môžete stať otrokom večného leštenia posuvných dverí. O tom, že máte na výber niekoľko stoviek kombinácií sa môžete presvedčiť v grafickej vizualizácii, ktorú vytvoríme presne podľa vašich požiadaviek.

Zohľadnite štýl svojej domácnosti

Či je vám blízky švédsky dizajn, vintage štýl, strohé moderné prvky a čisté línie, alebo máte radi romantické doplnky a množstvo kvetov, správne zvolená vstavaná skriňa je decentnou a plne funkčnou dominantou, ktorá by nemala brániť vášmu ďalšiemu zariaďovaniu a dokonca ani zmenám v štýle po rokoch.

Skôr ako sa rozhodnete, konzultujte prevedenie a členenie vstavaných skríň s odborníkmi

Každá vstavaná skriňa by mala mať svoje pravidlá a určenie. Iné požiadavky na uskladnenie budete mať na skriňu v predsieni, iné na skriňu, ktorú budú používať vaše deti. Všetky vnútorné prvky – krátke i dlhé vešanie, výška políc, rozmery vnútorných zásuviek – je dôležité rozvrhnúť na základe odbornej konzultácie. Klienti tiptopskrine.sk presne vedia, čo chcú do skrine uskladniť, a za pomoci zamestnancov dokážu vyťažiť z navrhnutého úložného priestoru ešte viac. Ideou spoločnosti je práca s kvalitnými materiálmi od rakúskej firmy Egger a hliníkovými rámami, pri rešpektovaní slovenských cien.

V tiptopskrine.sk vám ponúkajú bezplatné zameranie u vás doma, bezplatnú vizualizáciu i cenovú ponuku, dlhoročné skúseností s výrobou i montážou a starostlivý prístup zohľadňujúci jedinečnosť každého klienta.

Neváhajte a ozvite sa im. Grafický návrh a cenová ponuka bude vyhotovená bezplatne!