fbpx

Cviky na doma vo dvojici

Ani u vás doma to už nie je také idylické, ako tomu bolo ešte pred pár týždňami? Prepadla vás ponorková choroba a z toľkého stereotypného pohybu sa obávate ťažkostí s končatinami? Trochu sa odreagujte a pozvite partnera spoločne si zacvičiť, vďaka čomu prídete na iné myšlienky a navyše, spravíte niečo pre svoje telo!

Aktuálne potrebujeme všetci rozhýbať svalstvo úplne na celom tele. Najúčinnejšími budú teda také cviky, ktoré pomocou jednoduchých pohybov dajú zabrať celej našej kondičke. Aj keď teraz nemáme až také bohaté možností, nepodceňujme ani výber vhodného tréningového oblečenia a obuvi. Áno, aj keď ste doma „na podložke“. Ak ste začiatočník, prvé tréningy absolvujte po dobu 30 až 40 minút a po každom intenzívnejšom cviku dopĺňajte pitný režim.

Kľuky vo dvojici

Veľkú časť svalstva na tele zapojíte pri spoločných kľukov s oporou. Jeden z partnerov leží na chrbte, nohy má pokrčené v kolenách. Druhý z nich je otočený chrbtom, dlaňami sa opiera o kolená partnera a vykonáva striedavý pohyb nadol – nahor, čím posilňuje prsné svalstvo, tricepsy, ale aj zadok a stehná. Partner „na podložke“ týmto cvikom zapája vnútorné stehenné svaly.

Sklápačky

Nech tréning okamžite naberie na intenzite a rovnakej záťaži pre obidvoch. Perfektným tipom sú napríklad sklápačky vo dvojici, pričom si podávate loptičku alebo fľašu s vodou. Obidvaja si ľahnete na chrbát a nohy pokrčíte v kolenách. Nohy rozkročte aspoň na šírku panvy a mali by ste ich vzájomne usporiadať v takejto postupnosti – partnerova, vaša, partnerova, vaša noha. Môžu sa prekrývať, ale nie dotýkať! S výdychom sa jeden dvíha do sedu a odovzdá partnerovi fľašu ( alebo loptičku). Takto sa striedate, aby bol každý z vás v sede aspoň 20 – 30 krát.

Krúženie  

Nielen ako cvičenie, ale aj ako kreatívne uvoľnenie od všetkého, čo sa navôkol deje, je krúženie chodidlami. Obidvaja si ľahnete na chrbát, lakťami sa podopierate. Nohy zdvihnete, držíte ich tesne pri sebe a vykonávate krúživý pohyb, ako by ste maľovali vo vzduchu. Jeden z vás musí robiť pohyby v smere a druhý proti smeru hodinových ručičiek. Inak sa budete nohami zrážať!

Náš tip – Ak ešte zvládzete, posilnite svoje chrbtové svalstvo odporúčanými cvikmi od nás alebo stavte na klasiku – vezmite švihadlo do rúk a vybláznite sa na terase ako malé deti. Zakrátko pocítite nesmierny príval energie a spokojnosti.   

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená