fbpx

#somdoma- a čo teraz?

Mnohí z nás, ktorí nariadenia vlády berieme vážne a zodpovedne, sme sa kvôli prebiehajúcej pandémii ocitli uzavretí v našich príbytkoch. Väčšina to vidí ako hroznú nudu a trest. Nakoľko si už väčšina z nás naplnila špajze, zaobstarala všetko potrebné podľa pokynov z iných článkov, teraz už len ostáva prečkať tento krízový stav. V tomto článku Vám však chceme poskytnúť tipy ako sa medzi štyrmi stenami s rodinou a blízkymi nezblázniť.

Spoločenské hry

Áno znie to ako banalita, no priznajme sa. Kedy naposledy ste vytiahli spoločenskú hru a dokázali ste pri nej bez hádok stráviť nejakú chvíľu s rodinou? Nemáme na mysli len človeče. Skúste oprášiť krabice hier, ako napríklad Activity, Scrable a iné, ktoré ste dostali na Vianoce alebo iný sviatok. Práve spoločenské hry vás môžu zabaviť no aj naučiť niečo nové. Ak vás už spoločenské hry omrzeli, môžete vytiahnuť balíček kariet skúsiť nie len klasického „faraóna“ či „farára“ no aj hry z detstva ako klamár, záchod, kent a iné. Internet Vám ponúka ďalší zdroj inšpirácie na aktivity pre deti aj dospelých. Experimentujte a modifikujte.

Čítajte!

Už od základnej školy nás viedli učitelia a rodičia k čítaniu. Človek pri čítaní knihy relaxuje tým, že sa aspoň na chvíľu odosobní od problémov a prenesie sa do deja románu, alebo si pri čítaní náučnej literatúry a autobiografie rozšíri svoje obzory a obohatí svoj skúsenostný komplex. Pre študentov je teraz skvelá príležitosť načítať všetku literatúru a naštudovať materiály, ktoré počas celého semestra, v niektorých prípadoch aj štúdia, odkladali. Môžu to byť odborné publikácie, Revue, knihy od vyučujúcich či skriptá.

Pre dospelých by sme odporučili knihu Triumf mesta, alebo romány ako Válka s mloky od Karela Čapka alebo román Ľudia v hoteli. Skúsiť môžete tiež knihu Singletasking od Devory Zackovej, ktorá vám pomôže usporiadať si novovzniknutý homeoffice. Výhodou internetu je aj dostupnosť ekníh, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť aj z pohodlia domova.

Šport

Nakoľko je mnoho z nás zavretých doma a má kopec jedla, sme len malý krok od toho, aby sme sa začali prejedať a naberali na váhe. Ako s tým bojovať? Fitness štúdiá sú zavreté, von nesmieme, tak čo teraz? Ničoho sa nebojte svoju postavu si viete vyformovať aj doma. Stačia vám na to niektoré základné cviky s vlastnou váhou tela, vyskladané v jednoduchom kruhovom tréningu. Na sociálnych sieťach nájdete v súčasnosti množstvo kanálov, na ktorých si môžte zacvičiť s trénerom aj z domu.

Vzdelávajte sa!

V neposlednom rade vzdelávajte sa. Internet je plný rôznych podcastov, online kurzov a YouTube kanálov ktoré nám môžu sprostredkovať množstvo informácií zo sveta biznisu, prírodných vied, jazykov, histórie a mnoho ďalšieho. Táto forma vzdelávania sa je veľmi efektívna, nakoľko my už obsah a informácie len prijímame, zatiaľ čo daní lektori si museli tie poznatky najskôr osvojiť.  Strávime tým menej za knihami a môžeme sa viac venovať iným činnostiam. Ktovie možno tieto poznatky z kurzov nakoniec zúročíte a po uplynutí pandémie nájdete svoje nové uplatnenie.

2 komentáre
  1. Veľmi dobrý článok, dá sa aj napríklad piecť a konečne si poparovat ponozky ?? písať knihy alebo konečne robiť proste všetky tie veci na ktoré nikdy nebol čas.. vzdelávať sa robiť si online kurzy..

  2. zdravim mozem sa postarat o domacich psikov.
    vyvencit ich ,ak som v karantene ale nie som pozityvny mam negatyvny vysledok,ale musim byt v karantene

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená