fbpx

Ako prinavrátiť poškodeným vlasom ich zdravie a lesk?

Vlasom venujeme veľa pozornosti, pretože sú jedným z našich poznávacích znakov. Lesklé a hebké vlasy sú synonymom ich zdravia, no častými úpravami sa ich kvalita často zhoršuje. Neprofesionálne farbenie, časté tepelné úpravy a používanie nesprávnej kozmetiky sú najčastejšie chyby, ktorých sa pri starostlivosti dopúšťame. Výsledkom sú suché, zničené a riedke vlasy, ktoré vyzerajú zle a nedajú sa dobre upravovať. Ako im vrátiť späť život?

Profesionálne ošetrenia

V prvom rade je dôležité pomenovať samotný problém. S tým vám môže pomôcť profesionál, ktorý na základe kvality vašich vlasov a ich stavu vie zhodnotiť aké problémy sú pre vaše vlasy aktuálne. Kaderníctvo Bratislava okrem iného ponúka aj rôzne procedúry, ktoré vám môžu pomôcť pri náprave hĺbkovo zničených vlasov. Veľmi vhodné je tiež vlasy výrazne skrátiť, aby ste sa zbavili kompletne zničených končekov. Kvalitný strih vám môže aj pri zničených vlasoch pomôcť najmä s úpravou vlasov.

Pravidelná domáca starostlivosť

Domáca starostlivosť je však tiež veľmi dôležitá. Veľmi vhodné je používať produkty určené pre hĺbkovú hydratáciu, pravidelne používať masky, kondicionér a prípadne siahnuť aj po ďalších domácich procedúrach. Ak chcete vlasy naozaj regenerovať je dôležité, aby ste im venovali pozornosť. Snažte sa začať výberom kvalitných produktov od kaderníckych značiek, nechoďte spať s mokrými vlasmi a používajte prírodné olejčeky, ktoré vám zacelia končeky, čo pomôže proti lámaniu vlasov. Rovnako by ste sa mali vyhýbať tepelným úpravám vlasov, čo im pomôže rýchlejšie sa zotavovať.

Revitalizácia a regenerácia

Celková regenerácia a revitalizácia je taktiež dôležitá. Ideálne je siahnuť aj po hĺbkovej starostlivosti v podobe vitamínov a doplnkov stravy. Pre rast vlasov je vhodný zinok, ktorý podporuje rast a zastavuje vypadávanie vlasov. Medzi ďalšie vhodné vitamíny na vlasy patrí biotín, železo, vitamín D, či napríklad aj známe „C-čko“. Samozrejme je dôležité dbať aj na životosprávu a správny príjem tekutín. Problémy s vypadávaním vlasov sú spojené najmä so zlou životosprávou. Ak vás aj vypadávanie vlasov netrápi, správna revitalizácia a regenerácia je možná len pri vyváženej strave a pitnom režime.

Vlasy sú korunou krásy a preto je viac ako dôležité, aby sme im venovali dostatok pozornosti. Suché, lámavé, unavené a hĺbkovo poškodené vlasy sú dôsledkom nesprávneho zaobchádzania, zlej životosprávy a neprofesionálnych zásahov. Regenerácia potrvá omnoho dlhšie, no snažte sa vyhýbať nesprávnej a lacnej kozmetiky, rovnako ako aj nepravidelnej strave s nedostatkom živín a investujte radšej do kvalitnej profesionálnej starostlivosti.

1 Komentár
  1. Dobry deň mala by som na vás prosbu mam dosť zničené vlasy mala som tri krát peroxidom farbené vlasy moje pridzene boli tmavo hnede vlasy po farbení peroxidom sa mi to prestalo páčiť za farbila som si ich znova na čierno…. Terás mam zase zafarbené na blond z čiernej ostali mi dosť ríšave tak som dala chladnú čokoládovú…. Chcela by som vás poprosiť co by mi pomohlo pomôcť k správnej starostlivosty vlasov používam šampón hairs burst bola by som velmy rada keby ste sa mi ozvali a poradili ďakujem za otpoved.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená