fbpx

Ako schudnúť z bokov? Povedzte stop ich maskovaniu.

AKO SCHUDNÚŤ? Pneumatika na bruchu, hrušková postava či milý anglický názov „love handles“ – rukoväte lásky. Aj to sú názvy pre nadmerný tuk uložený po bokoch okolo pása. Mnoho ľudí sa pokúša zamerať na túto konkrétnu oblasť nekonečnými bočnými bruškami a inými brušnými pohybmi, ktoré sa zameriavajú na šikmé svaly, svaly smerujúce po stranách trupu. Tu sú tipy ako s nimi naozaj zatočiť:

1.     Vyhýbajte sa pridaným cukrom

Pridaný cukor sa nachádza v potravinách a nápojoch, ako sú sušienky, cukríky, športové nápoje a limonády. Tento výraz sa nevzťahuje na prírodný cukor, ktorý sa nachádza v zdravých potravinách, ako je fruktóza v ovocí. Okrem toho, že konzumácia nadmerného množstva pridaného cukru súvisí s množstvom zdravotných problémov, ako sú srdcové choroby, metabolický syndróm a cukrovka, môže aj viesť k zvýšenému množstvu telesného tuku a to najmä v oblasti brucha.

2.     Zamerajte sa na zdravé tuky

Doplnenie zdravých tukov, ako je avokádo, olivový olej, orechy, semená a mastné ryby, vám môže pomôcť zoštíhliť pás. Zdravé tuky chutia nielen vynikajúco, ale pomáhajú vám cítiť sa sýty, čo spôsobuje, že po celý deň prijímate menej kalórií.

3.     Konzumujte vlákninu

Pridávanie jedál bohatých na rozpustnú vlákninu do vašej každodennej rutiny vám môže pomôcť zbaviť sa tvrdohlavých bokov. Rozpustná vláknina sa nachádza v potravinách ako fazuľa, orechy, ovos, zelenina a ovocie. Pomáha vám udržiavať pocit sýtosti po dlhšiu dobu tým, že spomaľuje trávenie a zmierňuje pocity hladu.

4.     Menej stresu

Stres má negatívny vplyv na naše duševné aj fyzické zdravie a môže dokonca spôsobiť  kumuláciu brušného tuku. Stres totiž spúšťa produkciu hormónu kortizolu. Kortizol, ktorý sa tiež nazýva „stresový hormón“, produkujú vaše nadobličky v reakcii na stresové situácie. Telo si v tomto režime „šetrí“ tuk na krízové situácie.

5.     Dostatok spánku

Rovnako ako stres, aj nedostatok spánku zvyšuje hladinu kortizolu v tele, čo môže viesť k priberaniu. Štúdie preukázali, že ľudia s nedostatkom spánku majú tendenciu vážiť viac a mať viac telesného tuku ako tí, ktorí majú dostatok spánku.

6.     Cviky na precvicenie celeho tela

Zamerať sa na vypracovanie tej časti tela, ktorá vás trápi najviac, môže byť lákavé, ale precvičenie celého tela môže byť efektívnejším spôsobom, ako zoštíhliť náš pás. Spotové  cvičenie alebo izolované cviky nie sú hodnotným spôsobom, ako stratiť tvrdohlavý tuk, čo bolo potvrdené v mnohých štúdiách. Fundamentálne pohyby a cviky ako sú drepy výpady, angličáky, kľuky a pod. sú oveľa vhodnejšou alternatívou.

7.     Znížte príjem alkoholu

Jednoduchým spôsobom, ako znížiť príjem kalórií a schudnúť, je obmedziť alkoholické nápoje. Konzumácia nadmerného množstva alkoholu bola spojená s obezitou a nárastom telesného tuku, najmä v strednej časti. Alkohol zvyšuje pocit hladu stimuláciou mozgových buniek, ktoré regulujú chuť do jedla, čo môže spôsobiť, že budete konzumovať viac kalórií.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená