fbpx

Tieto 3 kroky musíte spraviť pre úspešný štart školy !

Prichádza nový školský rok nesúci sa v duchu prezenčnej výučby. Či tomu bude ozaj takto, netuší nikto ale byť pripravený je pre každého študenta či žiaka zásada. V tomto článku si rozoberieme tri základné kroky pre úspešný štart školy !

1.    Pred-príprava

Posledné dni voľna využite zmysluplne a povenujte sa aktivitám, ktoré vám budú počas aktívneho vyučovania na osoh. Rozširovať si poznatky neznačí nadbehnúť si učivo ale intelekt. Investujte do svojej budúcnosti, stojí vás to minimum. Byť skúsenejší a sčítanejší vám prinesie nevyčísliteľné plusy. Nepozerajte sa na školu ako nežiaduci faktor obmedzovania ale ako na prostriedok umožňujúci osobný rast.

Využívajte možnosti, ktoré vaši rodičia nemali

Internet je šikovný zdroj informácií, ktorý vám poskytne pomocnú ruku (takmer) vo všetkom. Cítiš, že poznatky z ekonomiky akosi vymizli z pamäti ? Prejsť si staré učivo/ povenovať sa zaujímavým podcastom o danej problematike nie je vôbec na škodu.

2.    Klasifikácia Gólov

Psychická pohoda je kľúčom všetkého vrátane ľudského výkonu.

Vypíšte si aktivity, ktorým sa plánujete venovať, charakterizujte si priority nového školského roka ako aj spôsob ktorým sa k nim chcete dostať (Zlepšiť sa v španielskom jazyku = samouka dvakrát do týždňa).

Máte veľa úloh a neviete ich zorganizovať? Skúste techniku BuJo (Bullet journal).

Denná klasifikácia gólov

Najúčinnejšia praktika kde každý deň predstavuje novú príležitosť na zlepšovanie sa a osobný rast. So správne nasadenou motiváciou môže byť každý deň nesený v produktivite.

Než sa deň pre vás začne, napíšte si góly dňa, ktoré vám umožnia „odpísať“ si deň za produktívne prežitý.

3.    Sebakontrola

Sebakontrola je žiadanejšia ako po minulé roky. Po dvoch rokoch intenzívnej dištančnej výučby si mnohí mladí zvykli na komfort, ktorý preruší krutá realita. Najdôležitejšie je nestagnovať, neprepadnúť panike a prehnanej snahe „mať všetko pod palcom“ či naopak, prokrastinácii. Byť prehnaným perfekcionistom až za hranice produktivity môže priniesť kontraproduktívne výsledky.

Tak ako vo všetkom, aj v učení je potrebný balans. Dopriať si dni relaxu a nechať svoju hlavu oddýchnuť je kľúč zdravého úspechu a oslobodzujúci pocit.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená