fbpx

Medvedí cesnak

Prechádzky v prírode môžeme okrem oddychu využiť aj na zber tejto jarnej bylinky. Medvedí cesnak je prírodné antibiotikum a preto sa jeho zber naozaj oplatí. Liečitelia už od dávna využívajú jeho zázračné účinky. Preto ak potrebujete po zime poriadny detox tela, medvedí cesnak je zaručene veľmi dobrá voľba.

Po dlhej zime tu máme jar a práve začiatok apríla je ideálny na zber tejto prečisťujúcej bylinky. Nečudo, že aj medvede si pochutnávajú na tomto zázraku po zimnom spánku.

Liečivé účinky medvedieho cesnaku:

  • prečisťuje organizmus
  • priaznivo pôsobí na žalúdok a črevný systém,
  • znižuje krvný tlak,
  • má antibiotické a protizápalové účinky,
  • čistí aj zahlienené pľúca, priedušky a zmierňuje dýchacie ťažkosti,
  • pôsobí proti črevným parazitom
  • pôsobí na omladenie organizmu

Kde nájdeme medvedí cesnak ?

Táto bylinka sa vyskytuje vo vlhkých lesoch v blízkosti lesných potokov a riek. Medvedí cesnak obľubuje vlhké pôdy zmiešaných lesov. Ak teda zablúdite do lesa, hľadajte potok alebo jazierko, v ktorých blízkosti sa táto bylinka často vyskytuje. Ak v svojom okolí nepoznáte vhodné miesta, spýtajte sa starších ľudí vo vašom okolí určite vám poradia.

Ako zbierať medvedí cesnak ?

Najlepšie je medvedí cesnak zbierať do papierovej tašky alebo prúteného košíka za slnečného počasia. Snažte sa pri zbere dbať aj na prírodu a zbierajte ho šetrne. Vždy nechajte aspoň pár lístkov na rastlinke, aby mohla rásť aj budúci rok.

A ako využiť medvedí cesnak ?

Efektívne a najsilnejšie využitie je ho skonzumujete čerstvý. V chladničke zavretý v dóze vám vydrží aj 14 dní. Po vybratí ho stačí premyť.. Ideálny je do praženice, šalátov, na rôzne druhy cestovín. Kto chce môže si pripraviť chutnú polievku alebo pesto.

V týchto časoch prechádzky lesom, slniečko a medvedí cesnak je pre váš organizmus tou najideálnejšou voľbou. Tak mu dajte to, čo si žiada.  Je to už len na vás.

Ak prikladáte svojmu zdraviu tú najvyššiu prioritu tak nezaháľajte a doprajte si kúsok tohto zázraku.

4 komentáre

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená