fbpx

Máte problém obsadiť niektoré pozície vo firme? Pomôže vám personálna agentúra

Veľa z vás, ktorí máte vlastné firmy, určte potvrdíte, že nájsť spoľahlivých zamestnancov na niektoré pozície je takmer nemožné. A nie kvôli tomu, že by dané pracovné pozície boli objektívne neatraktívne. Na niektoré pracovné pozície je na našom trhu práce skrátka nedostatok pracovníkov. Aj takýto problém má však svoje riešenie.

Personálny leasing je riešením bez starostí

V prípade, že máte dlhodobý problém obsadiť konkrétne pozície vo vašej firme, mali by ste sa obrátiť na personálnu agentúru. Tá bude mať vlastnú databázu overených pracovníkov, v ktorej vám dokáže nájsť vhodného zamestnanca. Kľudne môžeme povedať, že takto prostredníctvom personálnej agentúry budete mať dosah na väčší počet potenciálnych pracovníkov ako prostredníctvom inzerátov s ponukou práce.

Výhodný pre firmy, ktoré hľadajú pracovníkov, je obľúbený personálny leasing. Ide o dočasné pridelenie zamestnancov, kedy pracovný pomer so zamestnancom neuzatvára firma, ale agentúra. Zamestnávateľom je tak agentúra, ktorá firme pracovníka pridelí. Výhodné pre firmy je to aj z dôvodu, že personálnu agendu vedie pracovníkovi agentúra, takže pre firmu to nepredstavuje zvýšenú administratívnu záťaž.

Zdroj: MMD Creative / Shutterstock.com

Využite výhody zahraničných pracovníkov

Personálna agentúra vám môže zabezpečiť aj spoľahlivých zamestnancov z tretích krajín. Spraviť tím pracovníkov vo svojej firme o niečo viac medzinárodný má dokonca svoje výhody. Chcete vedieť aké?

Keďže zahraniční zamestnanci prichádzajú z rôznych kultúrnych a profesijných prostredí, môžu do vášho tímu priniesť nové perspektívy a zručnosti. Komunikujú anglicky, takže ak chcete pôsobenie svojej firmy rozšíriť na medzinárodné trhy, bude aj toto pre vašu firmu veľká výhoda.

Samozrejmosťou je, že agentúra sa postará o všetky záležitosti, čo sa týka zamestnávania zahraničných pracovníkov. Od zabezpečenia potrebných vízových a administratívnych procesov až po podporu počas celého adaptačného procesu.