fbpx

Prečo by ste toto leto mali dovolenkovať na Sardínii?

Jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií (nielen) Slovákov je Taliansko. Aj keď veľká časť dovolenkárov „zakotví“ na severovýchodnom pobreží tejto krajiny, keďže je najbližšie k nám, bola by veľká škoda nespoznať z Talianska aj niečo iné.

Karibik Stredomoria

Dovolenka v Taliansku má množstvo tvárí podľa toho, do ktorej oblasti sa vyberiete. Bežne sa hovorí, že juh krajiny sa veľmi odlišuje od severu a rozdiely možno nájsť aj na menšej škále. A zatiaľ čo spomínané severovýchodné pobrežie z veľkej časti ťaží zo svojej blízkosti k nám a ďalším krajinám, na takej Sardínii zažijete hotový Karibik. Iba bez paliem, ale tie vám chýbať zaručene nebudú.

Karibik Stredomoria, tak sa totiž Sardínii hovorí a ak tento ostrov navštívite čo i len raz, nebudete pochybovať o výstižnosti takejto prezývky. A domáci vás budú presviedčať, že ste práve navštívili najkrajšie miesto na zemi. Ale to už necháme na vašom vlastnom zhodnotení.

Zdroj: Anyarnia / Shutterstock.com

Krásne pláže, tajomné jaskyne a historické pamiatky

Čo vás teda počas dovolenky na Sardínii čaká? Keď už ju prirovnávame ku Karibiku, vhodné je spomenúť najskôr pláže s jemným bielym pieskom a tyrkysové more. A na svoje si prídu aj tí z vás, ktorí preferujete kamienkové pláže. Bohatý je tu aj podmorský život, takže ak sa radíte medzi milovníkov šnorchlovania alebo potápania, Sardínia sa zapáči aj vám.

Okrem krásnych pláží je pobrežie Sardínie bohaté aj na jaskynné systémy. Určite neoľutujete, ak sa rozhodnete preskúmať aspoň niektoré. Rovnako ako hory vo vnútrozemí ostrova, ktoré ukrývajú nádherné scenérie.

A čo milovníci histórie? Tí tiež neostanú na Sardínii ukrátení. Sardínia patrí medzi najstaršie osídlené časti Európy. Typické pre Sardíniu sú najmä pozostatky nuragskej civilizácie, ktorá obývala ostrov od 18. stor. pred Kr., čiže od doby bronzovej, minimálne po obdobie rímskej kolonizácie v 3. stor. pred Kr. Na ostrove sa však nachádza veľa pamiatok aj z novšej histórie.