fbpx

Aj moderná práčka vám môže vydržať dlhé roky

Aj keď porucha práčky nie je tak častým javom, ako tomu bolo v minulosti, občas sa to pritrafí aj pri všeobecne spoľahlivých moderných práčkach. Samozrejme, veľký vplyv na to, koľko vám práčka vydrží, má aj to, či ide o model patriaci medzi najlacnejšie na trhu, alebo o kvalitnú práčku renomovaného výrobcu.

Pri kúpe nepozerajte len na cenu a keď je to možné, starú práčku dajte najskôr opraviť

Na trhu sú aj práčky, za ktoré si síce celkom priplatíte, ale testované sú na extrémne dlhú životnosť. Samozrejme, nie každý si môže dovoliť kúpiť práčku, ktorá bude síce nadpriemerne spoľahlivá, ale aj nadpriemerne drahá. Rozpočet skrátka nepustí.

Tiež však nie je dobré ostať v kolobehu kupovania najlacnejších práčok na trhu aj napriek tomu, že máte skúsenosť s ich nedostatočnou kvalitou. Mnohé značky ponúkajú cenovo dostupné práčky s obstojnou spoľahlivosťou.

A taktiež je potrebné zmeniť prístup k poruchám práčok (a ďalších domácich spotrebičov). Pri poruche netreba hneď kupovať novú práčku. Veď aj kvalitné Gorenje náhradné diely stoja zlomok ceny novej práčky, tak prečo nedať najskôr práčku opraviť? Ušetríte a zároveň pomôžete prírode, keďže nevytvoríte ani zďaleka toľko odpadu ako „instantnou“ kúpou novej práčky.

Zdroj: FabrikaSimf / Shutterstock.com

Príklad s ohrievacím telesom

Ako príklad si môžeme uviesť relatívne častú poruchu práčok, ktorou je porucha ohrievacieho telesa. Rozhodne to nie je dôvod, aby práčka končila na zbernom dvore. Ohrievacie telesá nie sú drahá záležitosť a dajú sa aj ľahko zohnať. Niekedy dokonca ani nie je potrebné kupovať presne rovnaký typ.

Ak napríklad máte vo svojej práčke ohrievacie teleso Gorenje s výkonom 2 400 W, je možné ho nahradiť aj telesom s výkonom 2 000 W bez toho, aby to malo nejaký vplyv na používanie práčky. Samozrejme aj takéto zámeny majú svoje limity, ale určitá tolerancia výkonových rozdielov tu je.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená