fbpx

Ako začať podnikať rýchlo a jednoducho?

Čo myslíte, ako dlho trvá vybaviť všetky náležitosti potrebné k tomu, aby ste mohli začať podnikať s vlastnou spoločnosťou? Tipujete niekoľko dní, či pár týždňov? V podstate máte pravdu, ale dá sa to aj oveľa rýchlejšie.

Ready made s.r.o.

Proces založenia spoločnosti totiž nemusíte absolvovať kompletne od začiatku. Vlastnú spoločnosť môžete získať aj tak, že si ju kúpite. Existujú dokonca spoločnosti, ktoré boli na tento účel (a teda ďalší predaj) priamo založené.

Tieto spoločnosti nazývame ready made s.r.o. Ide o spoločnosti, ktoré nikdy nevykonávali žiadnu činnosť a sú tak bez obchodnej histórie záväzkov, pohľadávok a už majú splatené základné imanie. Sú určené pre ľudí, ktorí z akýchkoľvek dôvodov potrebujú začať podnikať v čo najkratšom čase.

Ready made s.r.o. sú pripravené k okamžitému predaju so všetkými právnymi dokumentmi. Keďže predaj spoločnosti a zmena konateľa sú právoplatné dňom podpisu dokumentov, pri zakúpení ready made s.r.o. môžete začať podnikať v priebehu niekoľkých hodín. Rýchlejšie to už naozaj nejde. V rámci prevodu ready made s.r.o. na nového majiteľa je potom možné zmeniť aj názov a sídlo spoločnosti, či predmety podnikania.

Zdroj: Dean Drobot / Shutterstock.com

Registrácia k DPH

V prípade záujmu môžete mať k ready made s.r.o. zabezpečenú aj registráciu platiteľa DPH. Ak totiž hovoríme o registrácii na „dobrovoľné“ platenie DPH, je to často zložitejší proces, ako si možno myslíte.

Ak vám o túto registráciu vyložene ide, okrem jej zabezpečenia k ready made s.r.o. môžete využiť aj službu predaj platcov DPH. Ide o spoločnosti s históriou, ktoré sa predávajú účtovne „vyčistené“.

Pri kúpe takejto spoločnosti máte zmluvne garantované, že spoločnosť nemá žiadne dlhy ani záväzky a nenachádza sa v žiadnych súdnych sporoch. Je to síce o niečo dlhší proces, ako v prípade ready made s.r.o. (podnikať budete môcť začať v priebehu niekoľkých dní), ale hlavý dôvod, prečo začať podnikať takýmto spôsobom, je práve hotová registrácia k plateniu DPH. Kúpou takejto spoločnosti sa vyhnete zdĺhavému a zložitému procesu registrácie a tým pádom nebudete musieť skladať ani žiadne zábezpeky.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená