fbpx

Kuchynskí pomocníci, ktorí by nemali chýbať v žiadnej domácnosti.

Dobytie dospelosti sa nekončí stabilnou prácou a plánovaním pravidelných zubných prehliadok. Mali by ste sa tiež ubezpečiť, že máte kuchyňu vhodnú pre dospelých a všetko náradie, ktoré k nej patrí. Tu je zopár kuchynských pomocníkov, ktoré Vás premenia na kuchárov:

1. Odstredivka na šalát

Šalát sa musí točiť! Ak skutočne umývate zeleninu tak, ako by ste mali, nie je lepší spôsob, ako ju vysušiť. Hoďte svoj šalát do odstredivky dajte mu pár kôl a vyklopte šalát, ktorý nie je zmoknutý a pripravený na konzumáciu.

2. Kuchynská váha k precíznosti

Odmeranie vašich prísad je kľúčom k perfektným receptom a zväčša to dopadne lepšie ako pri používaní metriky „od oka“. Môžete tiež použiť malú kuchynskú váhu na váženie svojich porcií, ak počítate kalórie.

3. Ponorný mixér

Naozaj praktický kuchynský pomocník! Táto špeciálna vychytávka je v podstate malý mixér na tyči. Ako už názov napovedá, zariadenie môžete ponoriť do kvapaliny, aby sa v nej zmiešali akékoľvek pevné látky alebo sa zmes dôkladne premiešala. Je neoceniteľný napríklad pre paradajkovú omáčku, hokaido polievku, šľahačku, smoothies, pestá a dokonca aj pre koktaily. Keď už sme pri koktailoch …

4. Koktailový šejker

Pripravte priateľom zážitok hodný zapamätania. (alebo aj nie) Šejker zaistí, aby boli všetky zložky v nápoji rovnomerne zmiešané a aby sa nápoje mohli ochladiť bez množstva zriedeného ľadu. Je tiež vynikajúci na zmiešanie jedného pohára limonády. Zamiešate v pohári naloženom ľadom, slamka, bylinky a môže sa piť s noblesou.

5. Dobrá sada nožov je neoceniteľná.

Toto nie je ani tak pomôcka, ako skôr absolútna životná nevyhnutnosť. Ak stále naháňate paradajku po doske na krájanie, musíte sa dostať na vyššiu úroveň a to je investícia do sady kuchynských nožov. Za slušnú súpravu, ktorá obsahuje zúbkovaný nôž na chlieb, obrezávanie nože rôznej veľkosti, mäsový nôž a nôž na syr môžete minúť od 60 do 400 eur.

6. Lis na cesnak

Ešte stále krájate cesnak nožom? Každý človek by mal mať vo svojom kuchynskom arzenáli lis na cesnak. Toto nádherné zariadenie vám umožní stlačiť celý strúčik cesnaku na malé kúsky, ktoré sú ideálne na pridávanie do receptov. Vynecháte prácu s nožmi a dosiahnete zaručene intenzívnejšie uvoľnenie chuťových a zdravotných kvalít cesnaku, Navyše je to zvláštne uspokojujúce 😀

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená