fbpx

Zariaďujeme detskú izbu pre dvoch súrodencov

Viac detí, viac radosti, ale aj starosti s bývaním. Ani to nie je dôvod na zbytočné problémy, keďže stále sa nám ponúka veľa praktických nápadov na bytový dizajn aj pre útulné detské izby. Základným pravidlom je izbu nepreplniť, uprednostniť multifunkčný nábytok a doplnky s viac úložným priestorom.

Ako by mala vypadať detstká izba?

V každej detskej izbe musí byť zreteľne oddelená oddychová, ale aj študentská či relaxačná zóna. Ako to všetko docieliť? Ideálne je nešetriť a deťom dopriať jednu z tých priestrannejších izieb v byte, respektíve v dome. Pre ich pohodlie zabezpečte čo najviac prirodzeného svetla, izbu „osviežte“ príjemnými pastelovými farbami a rešpektujte ich súkromie.

Základom v každej izbe je posteľ. Dve postele ale zaberú značný priestor, preto sa vám ponúka vybrať z rôznych poschodových postelí, z postelí s prístelkou, detských rozkladacích gaučov či z vyvýšených modelov, ktoré umožnia aj priestor na ukladanie hračiek či iných doplnkov v izbe. Vyvýšené detské postele v multifunkčnom prevedení poskytujú „predĺženie“ aj o písací stolík, skrine a úložné boxy.

Vytvorte príjemné prostredie

Vhodným výberom farieb opticky priestor zväčšíte (teplé odtiene) a vyčleníte priestor pre dievča a chlapca. Dá sa to riešiť aj závesmi, komodami, pričom každú jednu osobitnú zónu pri menších deťoch dokonale naznačia hravé koberčeky. Tie sa za posledné obdobie používajú v detských izbách veľmi často, keďže výberom vhodného motívu (doprava, zvieracia ríša) sa deti zabavia bez toho, aby vyhádzali z boxov kopec hračiek.

Čím môžete detskej izbe pre dvoch súrodencov viac uškodiť?

V útulných detských izbách pre dvoch súrodencov veľmi zvážte každý jeden doplnok a výber rôznej elektroniky. Počítače sú už pre deti bežnou pomôckou aj na štúdium, no radšej ich umiestnite do väčších izieb alebo nahraďte notebookmi.

Neodporúčame montovať veľké závesné lampy, postačí im aj menšie LED osvetlenie. Izbu nezapracte televízormi, veľkými závesnými tabuľami a dôsledne dbajte na poriadok. Každým rozhádzaným tričkom či teniskami sa priestor zaplňuje, a tým aj zmenšuje. A deti, alebo skôr rodičia sú na to zvlášť citliví.

Našli ste chybu v článku? Napíšte nám o nej: info@slovakon.sk