fbpx

Aktuálne trendy v kuchynskom dizajne

Každá skúsená gazdinka vie, že kuchyňa nemá len lahodiť oku, ale byť predovšetkým vybavená tak, aby splnila požiadavku funkčnosti a praktickosti. Dôležitá je aj podmienka bezpečnosti a čistoty. Práve „čistota“ sa čoraz viac dostáva do našich kuchýň, a to z viacerých významov.

Priestor v kuchyni by ste mali využiť tak, aby pôsobil veľkolepo, priam grandiózne, pričom sa nenaruší jednotnosť a súhra. V kurze sú už niekoľko sezón čisté línie a plochy vo vysokom lesku, čo miestnosti značne pridáva na luxuse.

Dizajnéri sa púšťajú do boja aj s tým, že v kuchyni je najviac neporiadku, kopí sa veľa riadu, elektrických spotrebičov a rôznych doplnkov.

Všetko by ste mali „skryť“, no zároveň sa nehanbiť, veď ide o kuchyňu!

Na popularite preto nestrácajú ani integrované kuchynské spotrebiče, ostrovčeky, ktoré predĺžia pracovnú plochu a majú veľa odkladacieho priestoru. Zaujímavým riešením sú bočné výsuvné pracovné doskyposuvné dvierka v menších komôrkach či v špajzy. Medzi sebou ešte stále súperia otvorené a uzavreté police, respektíve policové systémy. Nájdite v tom svoju zlatú strednú cestu a to, čo považujete za pekné, reprezentatívne, odhaľte!

V modernej kuchyni je nevyhnutné dobre sa cítiť, preto by ste nemali byť obmedzovaní v pohybe ani pracovať pri slabom svetle. Ak máte možnosť, prepojte kuchyňu s obývacím priestoromv novinkách o bytovom dizajne si všímajte aj svetelné riešenia.

V kuchyniach sa nevyhýbajte silikónovým LED pásom, ale ani honosnému krištáľovému lustru. Áno, to všetko sa smie! Z materiálov odporúčame masívne drevo, kameň a medzi doplnkami sa objavuje už aj ratan. Takto nejako si predstavujete aj vy svoju novú kuchyňu?

Našli ste chybu v článku? Napíšte nám o nej: info@slovakon.sk

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená