fbpx

Čo ponúkajú tie najlepšie detské zábavné centrá na Slovensku?

Na akomkoľvek rodinnom výlete platí, že deti sa chcú hrať a rodičia dokonale zrelaxovať. Aby sa naplnili túžby každého „účastníka zájazdu“, prinášame vám zopár tipov na moderné detské herne a zábavné parky, kde si dosýta užijete voľné chvíle.

Hrať sa s deťmi neznamená len bláznivo výskať a skákať až po plafón, ale čo najlepšie prepojiť zábavu s učením. Ako na to? Pri deťoch, samozrejme, nenápadne, priam iluzívne. To dokonale vystihuje úžasná galéria a herne v priestoroch Tricklandie v Starom Smokovci.

Tricklandia

Takmer každá miestnosť je prispôsobená na rozvoj detskej senzoriky a motoriky. U detí sa pomocou herných bludísk a vizuálnych trikov zlepšuje činnosť mozgu, koncentrácia a predstavivosť. Pri niektorých hrách musia dokonale predvídať, prekonať strach z neznámeho (zrkadlová sieň, antigravitačné miestnosti) a tým sa stávajú skúsenejšími a obozretnejšími.

Je to perfektná príprava na reálny život. Nie všetko je také, ako sa nám javí na prvý pohľad, neraz budeme oklamaní a sami musíme vystihnúť, kedy je lepšie dať prednosť emóciám a kedy rozumu.

Vonkajšie ihrisko v Šamoríne  

S príchodom jarnej a neskôr letnej sezóny budeme hľadať možnosti, ako čo najlepšie zabaviť deti vonku na čerstvom vzduchu. Príjemným zážitkom sa pre vás môže stať najväčšie vonkajšie ihrisko v Šamoríne.

Už len ilustračné obrázky vás presvedčia, že pre deti tu nájdete naozaj všetko. Zábavné, kreatívne, ale aj zdravé hranie je na dosah vo fit zóne, na úžasnom ortopedickom chodníku alebo na lanovej dráhe. Počas prázdnin tak zostanú vaše deti perfektnej v kondičke. Ak vám bude príliš horúco, dostupný je vodný svet pre úplne každého.

Dobrodružstvá v Čunove  

Staršie deti už túžia po väčšej dávke adrenalínu a dobrodružstva. Vhodnou príležitosťou sa môžu stať eventy v Action Parku v Čunove.  Medzi aktuálne novinky a vylepšenia patria spirituálne zážitky v mongolských jurtách či tematické outdoorové teambuildingy na rôzne vysokých prekážkach.

Veľkou výzvou sa pre decká stane dobytie pevnosti Boyard či deň z vtáčej perspektívy v rámci Tarzaniády. Na týchto eventoch sa búrajú všetky mýty o tom, že dnešná mládež je málo fyzicky zdatná a nemá záujem o učenie sa praktických vecí či nazretie do histórie. Na to slúži napríklad záchranný camp R. Crusoe či rozpravy a outdoorový kočovnícky tréning. Vitajte spolu s deťmi vo svete hier a fantázie!