fbpx

Farebné tenisky z Liptova, ktoré odpovedia za teba.

Zaujímavý nápad „bezomáčkových“ tenisiek prišiel od mladej umelkyne Dominiky z Liptova. Dominika vyštudovala Maľbu a následne Voľné výtvarné umenie na Akadémií Umení v Banskej Bystrici a Expresívnu terapiu zameranú na arteterapiu na Masarykovej univerzite v Brne.  Ručne maľované tenisky vznikli ako osobný experiment s jasným cieľom, vtiahnuť okoloidúcich do vírov farby a fantázie a spríjemniť im deň pohľadom na niečo netypické, plné farieb a otáznikov.

Ulice sú plné zvedavcov, kritikov, básnikov, skeptikov, čiže ideálne miesto, kde môžeme začať budovať osobnejší vzťah k obyčajnej úžitkovej veci. Pomocou umeleckého prejavu a bez zbytočných slov – čiže bez omáčky.

Bezomáčkové tenisky sa stali akýmsi vizuálnym dorozumievacím prostriedkom a nie len každodennou nutnosťou.

V čom sú Bezomáčkové tenisky výnimočné?

Cieľom autorky Bezomáčkových tenisiek je skĺbiť predstavy zákazníkov s tými jej, čím sa snaží docieliť, aby sa každý, kto ich má na sebe cítil výnimočne. V ponuke je niekoľko typov tenisiek. Celý vizuál je však o dohode so zákazníkom. Keďže každý jeden pár je jedinečný, je veľmi dôležitý výber modelu a taktiež vízia s akou ľudia prichádzajú. To, že sú jedinečné potvrdzuje aj fakt, že tenisky putovali z Liptova nie len na Slovensko, ale aj pre zákazníkov v zahraničí.

Okrem tenisiek aj iné omáčky

Tenisky sa mi osvedčili ako dobrý spôsob seba prezentácie a pútania pozornosti na verejnosti. Sú určené hlavne pre milovníkov farieb, optimistov, pesimistov a pre ľudí, ktorí vedia oceniť ručnú prácu.

„Myslím, že je dôležité v ľuďoch rozvíjať ich vlastnú kreativitu, ktorá môže obohatiť aj ich samotných o niečo nové a pre nich prospešné.“ uvádza Dominika.

Ako uvádza mladá umelkyňa, plánuje rošíriť Bezomáčky aj o iné “omáčky”. Pomocou workshopov by chcela posunúť jej tvorbu až do arterapeutickej úrovne. Kde by využívala kreativitu nie len ona, ale aj ostatní. Ľudia by si mohli vytvoriť svoje vlastné Bezomáčky, ktorými by prezentovali svoje myšlienky bez slov.

1 Komentár
  1. Pozdravujem Vás Drahá spoločnosť. Voláme sa Zrkadlo Regiónu (www.zrkadloregionu.sk ) a sme občianske združenie. Naša hlavne zamerania je pomoc škôlkam, školám, a detským domovom. A obraciame sa pravé na Vás lebo som Vás spokojný zákazník a mam s Vami len tu naj skúsenosť. A oslovene decka spomínali Vašu spoločnosť .Tak si dovoľujem Vás poprosiť či by ste nám nevedeli pomôcť a potešiť nejaké decka v skole/ škôlke. Viem, že doba je náročná pre každého aj pre Vás , ale naše zdroje sú obmedzene a nárast žiadosti o pomoc enormne narastá. Nechceme aby si to odniesli naše deti a budúcnosť smerovania našej spoločnosti. Tak Vás s malou dušičkou prosíme o pomoc. V každom prípade, či sa bude dát alebo nie tak Vám prajem veľa úspechov. Ste úžasná spoločnosť a na vysokej úrovni. Je užasne sledovať ako rastiete a zdokonaľujete sa každým dnom

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená