fbpx

Užite si hebkú a hrejivú zimu aj vďaka oblečeniu z ovčej vlny

Oblečenie potrebujeme na každý deň a za každého počasia. Práve v zime by sme sa od hlavy až k ponožkám najradšej zababušili a užívali si príjemný pocit tepla. Prečo aj nie, keď sa opäť k slovu dostáva kvalitné oblečenie z ovčej vlny. Aké sú jeho výhody?

Fakty a mýty

V prvom rade treba zabudnúť na všetky nezrovnalosti ohľadom toho, že hrubé oblečenievrstvenie nás aj zahreje. Rozhodujúci je v tomto smere materiál a jeho termoregulačné schopnosti. Tie sú napríklad pri lacných syntetických vláknach minimálne, a preto ďakujeme všetkým, ktorí ani v tomto chaotickom období nezabúdajú na ručné práce a pletené výrobky.

Oblečenie sa priamo dotýka nášho tela, preto by sme si mali vyberať z takých materiálov, ktoré pokožku nedráždia, nelepia sa, ale sú naopak pružné a pýšia sa dlhou životnosťou produktov.

Oblečenie z ovčieho rúna zažíva obrovský comeback!

Dobrou správou je aj to, že nie je záležitosťou len na zimné obdobie. Za tým sa skrývajú výborné fyzikálne vlastnosti, ktoré podporujú, aby nás v zime zahrievali a v lete ochladzovali.

Takéto oblečenie pohlcuje viac než 30% vlhkosti vzhľadom na svoju hmotnosť. Vlhkosť vo vláknach sa rýchlo zahrieva, nemusíte sa teda obávať nepríjemného chladného potu. Sú vzdušné, ale zároveň odolné voči vetru a mrazu.

To, že sú príjemné na dotyk nie je len frázou, ale skutočnou terapiou. Zbavujú nás emočného aj svalového napätia, upokojujú a majú priaznivé účinky pri bolestiach a reumatických ochoreniach. Oblečenie z ovčieho rúna je nielen tým, v ktorom sa budete dobre cítiť, ale ktoré myslí aj na vaše zdravie.

Našli ste chybu v článku? Napíšte nám o nej: info@slovakon.sk