fbpx

Kvalitné tienenie a aj siete proti hmyzu zvyšujú domáci komfort

Funkciu okien zrejme nemusíme vysvetľovať. Do interiéru vnášajú denné svetlo, môžeme vďaka nim vetrať a poskytujú nám kontakt s okolitým svetom. Niekedy však do našej domácnosti vnášajú aj niečo, čo tam práve nechceme.

Rokmi overená klasika

Slnečné lúče nie sú totižto vždy príliš vítané. Niekedy nám prekážajú a viac kvôli nim nevidíme, ako vidíme a počas leta aj nepríjemne vyhrievajú náš interiér. Preto je tienenie prakticky povinnou súčasťou okien.

Overenou klasikou sú v tomto smere spoľahlivé žalúzie. Predsa len už ubehlo množstvo rokov od ich rozšírenia a aj keď v našich bytoch a domoch už nemajú tak dominantné zastúpenie ako kedysi, stále sú veľmi populárne. Keďže žalúzie si môžete po dizajnovej stránke ľahko prispôsobiť interiéru, slúžia nielen ako funkčný, ale aj estetický doplnok okien.

Autor: ben bryant / Shutterstock.com

Nedajte hmyzu šancu

Špeciálnou kategóriou sú vertikálne žalúzie. Tie využijete hlavne v prípade, že potrebujete zatieniť atypické okná, na ktoré sa klasické horizontálne žalúzie nedajú použiť. Avšak obľúbenými sa stali aj pri bežných oknách. Pri vhodne zvolenej kvalite látky a jej farbe totižto dokážu vertikálne žalúzie nahradiť aj záclony, či závesy. V prípade ich montáže máte na výber montáž na strop alebo na stenu, takže sa prispôsobia každej miestnosti.

Nielen oslepujúcim slnečným lúčom a teplu, ktoré prinášajú, však potrebujeme niekedy zamedziť prístup do interiéru. Počas letných mesiacov nám dokáže domácu pohodu znepríjemniť aj otravný hmyz. Obzvlášť počas príjemných letných večerov, keď sa dá konečne vetrať bez toho, aby sa vám do vnútra „vovalila“ nepríjemná horúčava.

Našťastie existujú účinné siete proti hmyzu, ktoré sú v boji proti týmto nepovolaným návštevníkom tou najúčinnejšou zbraňou. A naviac sa montujú a v prípade potreby aj demontujú naozaj jednoducho.