fbpx

Leto v zime – Ktoré destinácie sú tie najlepšie?

Prečo si odopierať slnečných lúčov, aj keď u nás vrcholí zimné obdobie? Tie najkrajšie exotické destinácie sú dostupné celoročne a okrem plážovej pohody garantujú nové zážitky, cestovanie po krajine a spoznávanie toho, čo doma rozhodne nezažijete. Kde sa teda skryť pred zimou?

1. Kuba

Komu by nebolo lepšie na vlnách Karibského mora než na zablatenom námestí u nás, kde už ani o zime nemôže byť reči. Aj keď ide o ekonomicky chudobnú, kultúrou, mentalitou a srdečným charakterom sa im len ťažko vyrovnáme. Aj po stáročia stále tu cítiť jedinečný španielsky temperament, výnimočné sú plážové havanské diskotéky, alebo si to rovno zamierite k najznámejším potápačským strediskám.

2. Srí lanka

Krása na tisíc spôsobov! Aj tak by sa totiž dalo povedať o tomto jedinečnom cejlónskom ostrove v Indickom oceáne. Tu máte priam otvorenú rajskú záhradu plnú národných parkov, vodopádov a čajových plantáží. Pre Srí lanku sú typické jedinečné vodné záhrady a výlety do džungle.

3. Bhután

Nezabudnuteľné zážitky na vás čakajú aj v ázijskom Bhutáne. Mnohí turisti sem prichádzajú, aj keď pre túto oblasť nie sú typické exotické teploty. No také jedinečné prírodné, lesné a vodné scenérie nemáte určite možnosť vidieť doma z okna. Musíte tu však rátať s náročnou turistikourozvinutými adrenalínovými športmi.

 

4. Bali

Aj na rozsiahlom Indonézskom súostroví je stále čo obdivovať! Bali už mnohí síce nepovažujú za niečo veľmi lukratívne, no o jeho krásach nemožno pochybovať. Bali odporúčame navštíviť všetkým, čo každodenne bojujú so stresom a psychickou záťažou. Hotelové rezorty poskytujú očistu tela i mysle pomocou ajurvédy, jógy či unikátnej fyzioterapie.

 

5. Vietnam a Kambodža

Na dovolenke v týchto krajinách pocítite, aká úžasná je sila tradícií a ľudskej empatie. Aj keď týmto ľuďom chýba niečo materiálne, duchovne sú vyspelí a vyrovnaní. Ak si vyberiete pobyt v pokojnom prostredí zátok a hustých lesov, ani nezistíte, aký úžasný detox ste práve absolvovali!

Našli ste chybu v článku? Napíšte nám o nej: info@slovakon.sk