fbpx

Kde na Slovensku môžete zažiť tú úplne najlepšiu lyžovačku?

Ak ste milovníkmi lyžovania, máte výhodu: za skvelou lyžovačkou nemusíte chodiť ďaleko. Veľa možností máte aj doma, na Slovensku. A viete, kde u nás zažijete tú najlepšiu lyžovačku? No predsa vo Vysokých Tatrách.

Trojica lyžiarskych stredísk na výber, ale jedno je predsa len výnimočnejšie

Ak chcete komfortné ubytovanie v Tatrách, z ktorého to budete mať na zjazdovku „na skok“, máte tri možnosti, kde sa ubytovať. Vybrať si môžete Tatranskú Lomnicu, Štrbské Pleso alebo Starý Smokovec. To je totiž trojica lyžiarskych stredísk v rámci Vysokých Tatier.

Všetky tri vysokotratranské strediská ponúkajú nadšencom lyžovania všetko, čo si môžu želať, ale Tatranská Lomnica má v srdciach lyžiarov predsa len trochu výnimočnejšie postavenie. Zažijete tu totiž to, čo nikde inde na Slovensku nie.

Zdroj: Jaroslav Moravcik / Shutterstock.com

Lyžovačka v Tatranskej Lomnici je v rámci Slovenska skutočne výnimočná

Počas nezabudnuteľnej lyžovačky v Tatrách si totiž môžete vyskúšať aj najvyššie položenú, najdlhšiu a najstrmejšiu zjazdovku na Slovensku. A tou sa môže popýšiť práve Tatranská Lomnica. Táto zjazdovka začína v Lomnickom sedle, ktoré má z minulosti prezývku Srdce lyžiarov. Na lyže sa tu postavíte vo výške 2 190 m n. m. a skončíte o zhruba 1 300 výškových metrov nižšie. Pridajte si k tomu 5-mesačnú garanciu snehu a už určite chápete, prečo je práve Tatranská Lomnica pre lyžiarov naj.

Samozrejme, Tatranská Lomnica nie je len o tejto výnimočnej zjazdovke pre pravých lyžiarskych fajnšmekrov. Celkovo je tu až 12 zjazdoviek rôznej obtiažnosti, takže si tu zalyžujete bez ohľadu na to, ako vám to na lyžiach ide. A keďže medzi tieto zjazdovky patria aj tie najnižšej obtiažnosti, Tatranská Lomnica je ako lyžiarske stredisko vhodná aj pre rodiny s deťmi.