fbpx

Čo zaujímavé navštíviť s deťmi počas zimných prázdnin?

Zimné prázdniny sa školákom nezadržateľne blížia. Po sviatočných dňoch im zostane ešte veľa voľného času. Zatiaľ čo ich to nesmierne teší, rodičia uvažujú, ako rozumne si s nimi zorganizovať plány na zimné prázdniny. My vám prinášame tipy na netradičné, ale zato veľmi zaujímavé trávenie voľných dní. Užite si ich do sýtosti!

Počas chladných dní azda najviac vyhľadávame tipy na kúpanie v známych aquaparkoch, kde si môžete užiť aj príjemný wellness pobyt. Takmer všetky sú v blízkosti vyhľadávaných športových areálov, respektíve lyžiarskych stredísk, ktoré počas zimných prázdnin dosahujú rekordnú návštevnosť. Čo tak spomaliť a užiť si zimné prázdniny trochu inak?

Zimné prázdniny sú čas kedy by ste mali myslieť na najbližších

Viac sa zamyslite, čo vám ako rodine najviac chýba. Teraz nemyslíme hmotné darčeky, ale bežné radosti z každého dňa. Ak máte pocit, že ste spolu príliš málo, vyberte sa do príjemnej čajovne. Je to skvelé miesto, kde sa v pokoji porozprávajú „tí väčší“ a o detský kútik nebudú ukrátení ani „tí najmenší“. Z čajovní priam sála pokoj a pozitívna energia. (Ne)písaným pravidlom je ticho a dobrá nálada. To bude výborným pohladením na duši po typickom vianočnom zhone.

Počas bežných pracovných dní nemáte čas na čítanie a vzdelávanie vo svojom odbore? Aj keď sa už začítate, vždy vás niečo doma vyruší? Tak pozvite svoju roztopašnú rodinu do knižnice alebo na neďaleký knižný veľtrh. A čo na tom, že sa práve žiadny nekoná vo vašom meste? Zažite ešte krajšie okamihy, rozhodnite sa pre prenájom vozidla a vyštartujte za vzdelaním!

Upriamme pozornosť na vianočné tradície

Zimné prázdniny sú ako stvorené na to, aby sme svoje deti viedli k našim slovenským zvykom a tradíciám. Samotné počúvanie ich baviť nebude, preto je najlepšie zakomponovať to do krásneho poznávacieho výletu.

Vianoce sú oslavou narodenia Božieho dieťaťa, s tým sa spájajú významné jasličkové pobožnosti príprava betlehemov v kostoloch, ale aj v ich exteriéroch. Čím väčšie slovenské mesto si pre tento výlet vyberiete, tým veľkolepejšia atmosféra vás pohltí. Na každý výlet sa pohodlne, ale vkusne oblečte, pretože zima striehne za každým rohom. Spoznávajte krajinu a jej okolie, ktoré milujete, pretože stále máme menej a menej času na oddych.

Našli ste chybu v článku? Napíšte nám o nej: info@slovakon.sk        

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená