Šatníková skriňa trochu inak – uvedomelo a udržateľne.

Keď ste narazili na tento článok, pravdepodobne už viete čo je šatníková skriňa a tým pádom aj kapsulový šatník je. Ak však nie, je to jednoducho povedané minimalistická výbava, ktorú obsahuje každá šatníková skriňa, ktorá sa riadi určitými pravidlami. Má stanovený počet kusov a je určená nám, nerozhodným ženám aby nám ušetrila nervy pri každom obliekaní sa.

Ako začať: Vypracte. Vyhoďte, darujte, z-upcyklujte. Upracte.

Vyhádžte všetko na posteľ. Dokonca aj ten sveter po mame čo desať rokov leží hlboko za všetkými ostatnými haraburdami na najvyššej polici. Bodíčko za 5 eur zo Zary, do ktorého ste chceli tak strašne schudnúť ( vieme že je to skvelý basic kúsok ale nesedí vám – takže skvelý nie je).

Krok dva.

Kúsky, po ktorých siahnete každé tretie ráno, v strese a snahe vyzerať ako tak pokope navešajte/naskladajte naspať do šatníkovej skrine. Táto skupina reprezentuje váš štýl, v nej sa cítite komfortne a každý kus z nej vám v hlave vyčaruje minimálne 5 zaručených a odskúšaných outfitov. Prezrite si farby, materiály aj strihy a držte sa ich, neexperimentujte ( alebo aj áno len prosím, nie na výpredajových regáloch).

Kope číslo dva nájdite nejakú veľkú krabicu. Do nej uložte všetko po čom ste už nesiahli aspoň rok, dva. Zatvorte ju a odložte naspať do šatníka. Vrátite sa k nej v prípade, že si spomeniete na ten super top alebo nohavice, ktoré akútne potrebujete na nejakú udalosť. Stať sa môže. Pokiaľ nie, otvorte ju cielene o pól roka a všetko čo vám ani trošku nechýbalo dajte preč.

Čo patrí do kopy číslo tri ? Všetko čo je roztrhané, malé či veľké, nelichotivé a neforemné. S kopou sa rozlúčte a na odchod jej zaspievajte „ To the left, to the left“ ako Beyoncé. Nám sa páči možnosť darovať veci upcyklingovým konceptom (napríklad NOSENE), tí ich pretvoria, vdýchnu im nový život a nájdu im nového majiteľa.

Ako pokračovať: Dva krát meraj, raz rež.

Ak máte zlozvyk bezhlavej výpredajovej nákupnej maniačky, zbavte sa ho !  Kapsulový šatník má mať spravidla určený počet kusov. Povedzme že 40, ak chcete byť minimalisti, pokojne aj 30, môže to však byť aj 50. (Neberieme do úvahy domáce úbory, športové oblečenie, pyžamo a spodné prádlo) Hlavná myšlienka je že nepotrebujete dvakrát ročne tridsať nových prírastkov , iba preto že vyseli na štendri s ceduľou „do 20,00€“. A tým nechceme povedať že zľavy sú zlé a nenájdete v nich aj dobré kúsky, stačí nakupovať s rozumom.

Plánujte, rozmýšlajte a vytvárajte wishlisty. Namiesto tých spomenutých zľavových rozhadzovaní, šetrite a investujte. Do kvalitných kúskov, pohodlných topánok a značkových kabeliek.

Ako na kategórie: 6 x 6 = 36

Začnime s ôsmimi. Aby ste mali všetko a prvý rok, dva nemuseli kupovať nič navyše a mohli sa zamerať na kvalitný základ. Osem kategórií po pať základných kúskov. Nediktujeme ich, iba prinášame inšpiráciu otvorenú akýmkoľvek zmenám a úpravám.

Vrchná vrstva

1.Namelazz 2. Acne Studios3. The Frankieshop

4. Arket 5. Bazilika 6. Nanushka

Topy

1.The Frankieshop  3. Zara

5. Mango 6. Les Minimals

Spodná vrsta:

1.Bazilika 2.The Frankieshop 3. Arket

5.Les Minimals 6. Bottega Veneta

Topánky

 1.Manolo Blahnik 2. Veja  3. Birkenstock

4.&Other Stories 5.INCH

Šaty a sukňe

 1.Bazilika  2.The Frankieshop 3.Nanushka;

4. The Frankieshop 5. Namelazz 6. Bazilika

Kabelky a doplnky

1. CELINE 2.Totême 3. Frame

4. Chloe 5. YSL 6. Bottega Veneta

—Slovakon

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená