fbpx

Ktoré pánske svetre sú najteplejšie? Poradíme vám!

Postupne prichádza chladnejšie a sychravejšie počasie, v ktorom môžete jednoducho premrznúť ako cencúľ. Ak sa nevhodne oblečiete, pokazí to celý váš deň, no môže vás to tiež stáť zdravie. Riešením je vrstvenie. Nejde však iba o to zababušiť sa do viacerých svetrov ako cibuľa – je v tom umenie a veda. Vrstvenie má dva aspekty – estetický a funkčný. Ak chcete zimu zvládnuť trendovo a v teple, musí medzi nimi byť rovnováha. Prinášame vám preto prehľad o tom, v akých pánskych svetroch vám bude teplo, a v ktorých budete pravdepodobne mať zimomriavky.

Klasická bavlna

Pozostatok zo starých dobrých jesenných dní, funguje pri vrstvení skvelo. Najlepšie sú bavlnené mikiny alebo tričká, ktoré sú vhodné pod svetre a prakticky pod akékoľvek vrstvy oblečenia. Keď sa však ešte viac ochladí, možno budete musieť vo vašom vlastnom záujme odložiť váš bavlnený sveter (alebo skôr mikinu) a spolu s ním aj nepotlačiteľnú nostalgiu za teplejším podnebím. To sa teraz niekoľko mesiacov nevráti. Bavlna nie je veľmi hrejivá, a pokiaľ nesiahnete po oteplenej bavlnenej mikine s fleecom, pravdepodobne vo vašom outfite zamrznete hneď, ako otvoríte dvere vášho bytu.

Autor: Bolf

Teplá merino vlna

Aj keď zdanie na prvý pohľad možno klame, merino vlna nie je najteplejší materiál, z ktorého môžete mať sveter. Na stupnici od 1 do 10 by mala pravdepodobne číslo 7. Plemeno oviec nazývané Merino produkuje jednu z najjemnejšej vlny zo všetkých oviec. Vďaka svojej jemnosti sa pánske svetre z merino vlny dajú nosiť aj priamo na pokožke bez toho, aby vám to bolo nepríjemné. Tieto svetre sú ale tiež skvelým kúskom na vrstvenie. Siahnite napríklad po svetri na gombíky, ktorý môžete okoreniť tričkom alebo rolákom. Tieto svetre sú rozhodne skvelým kompromisom medzi teplom, pohodlím a cenou.

Klasická vlna

Hrubé pletené svetre ako od babky vás dokážu zahriať, ale pozrite sa na štítok a uistite sa, že sú skutočne vyrobené z vlny a nie zo syntetickej zmesi. Pokiaľ totiž narazíte na syntetickú vlnu, vaša investícia sa pravdepodobne minie účinkom. Hľadajte svetre v klasických vzoroch a farbách, aké nájdete napríklad na Bolf.sk. Tie sa vám budú jednoduchšie zakomponovávať do outfitov. Klasické vlnené svetre sú pomerne hrubé, a tak nie sú úplne vhodné na vrstvenie. Jediný kus oblečenia, ktorý na nich vyzerá dobre, je zimný kabát. Dobrou správou ale je, že vďaka ich vysokému stupňu hrejivosti pravdepodobne nič viac ani potrebovať nebudete.

Luxusný kašmír

Kašmírové svetre vyrobené z jemných chĺpkov kašmírskej kozy, sú vo svete svetrov číslom jeden. Sú ale extrémne náročné na údržbu – je to látka, ktorá sa dá mimoriadne ľahko poškodiť. Tieto svetre sú extrémne teplé, miestami bolestne drahé a neuveriteľne pohodlné. Jednoducho, ak si raz oblečiete kašmírový sveter, už nebudete chcieť nič iné. Môžete ich nosiť pod kabát alebo jednoducho vrstviť pod vesty či saká. Sú elegantné, neutrálne, a vyzerajú naozaj štýlovo. Oblečte si k nim chinos nohavice, obujte si kožené čižmy, prehoďte si cez sveter kockované sako a outfit ako z módneho magazínu je na svete.