fbpx

Pánska taška ako skvelá alternatíva k batohu

Batohy sú vo svete mužov skvelým a nepostrádateľným doplnkom. No povedzme si úprimne, batoh na chrbte bude vždy tak trochu pripomínať školáka, ktorý si v ňom nesie knihy, peračník či desiatu. Čo tak vymeniť batoh za pánsku tašku a dodať do svojho vzhľadu viac mužnosti?

Pánska taška namiesto batohu?

Batoh či taška? To je otázka, ktorá je v posledných rokoch vo svete pánskej módy celkom v kurze. Aj keď batohov na trhu nájdete viac než dosť, pánske tašky čoraz viac zaplavujú módne móla či výklady obchodov. A to je jasná odpoveď na otázku, či je pánska kabelka vhodnou alternatívou k ruksaku. Samozrejme, nájdu sa situácie, v ktorých ruksak nemá konkurenciu. Patrí sem napríklad celodenný výlet či cesta lietadlom, no takmer vo všetkých ostatných situáciách sú pánske kabelky v rôznych strihoch, veľkostiach a prevedeniach ideálnou voľbou pre pánov, ktorým batoh do ich šatníka až tak nepasuje.

Zdroj: CCC internal

Pánska kabelka svojmu majiteľovi ponúka množstvo benefitov. Preto sa niet čo čudovať, že muži po tomto kúsku siahajú čoraz viac. To má za následok fakt, že módne značky prinášajú na trh stále trendovejšie a modernejšie pánske tašky. Ešte predtým, ako si povieme o horúcich trendoch vo svete pánskych kabeliek, by ste mali spoznať ich benefity.

  • Štýl a elegancia – jedným z najdôležitejších aspektov, ktoré hovoria v prospech pánskych tašiek, je ich štýlovosť. Nie sú totiž len praktickým prvkom, ale v každom outfite sa stanú aj veľavravným doplnkom. Vhodne zvolenou pánskou taškou totiž môžete vyjadriť svoj osobitný štýl.
  • Variabilita – pánske tašky nájdete v rôznych štýloch aj farbách, čo znamená, že si medzi modelmi ľahko nájdete takú, ktorá bude s vaším osobným štýlom ladiť najlepšie. A to bez ohľadu na to, či preferujete klasický elegantný štýl, športový vzhľad alebo ležérnu módu.
  • Praktickosť – Pánske tašky a kabelky majú dobre premyslené vnútorné usporiadanie, preto sa vám v nich bude poriadok udržiavať lepšie ako v batohu. Je to skvelý benefit, ktorý je výhodou najmä v dnešnom hektickom a uponáhľanom svete.
  • Všetko poruke – veľkou výhodou tašiek je to, že máte všetky veci ihneď k dispozícii. Pokiaľ máte totiž na chrbte batoh, najskôr si ho musíte dať dole, niekam položiť a až následne sa dostanete k svojim veciam. Pánsku tašku, ktorú máte prehodenú cez plece, stačí otvoriť.

Po akej pánskej taške siahnuť?

Pokiaľ zháňate pánsku tašku do práce a vašou prioritou je skryť do nej notebook a potrebné dokumenty, najideálnejšia bude kožená taška messenger. Tento typ pánskych kabeliek môžete poznať aj pod označením notebooková taška. Stavte po celokoženom kúsku s odopínacím popruhom a koženými uškami. Pokiaľ sa pýtate na farbu, tak jednoznačne čierna alebo tmavohnedá. Je vaša práca menej formálna a môžete do nej chodiť v džínsoch? Tak v tom prípade oceníte textilnú messenger tašku, pri farbách môžete popustiť od formálnosti a zvoliť si modrú či kaki.

K veľmi obľúbeným a trendy kúskom patrí aj menšia pánska taška cez plece, respektíve crossbody taška. Jej veľkosť je ideálna na kľúče, peňaženku, mobil či iné drobnosti, preto je perfektná na kávu do mesta, na nákupy, do kina aj na menší výlet. Kožené pánske tašky pôsobia o čosi viac elegantne, no zároveň je ich životnosť dlhšia a sú pevnejšie. Textilné tašky sa hodia viac do ležérneho a športového štýlu, sú mäkké, prispôsobivé a pohodlné.

Či už zháňate menšiu, väčšiu, koženú, textilnú, do ruky alebo cez plece, v internetovom alebo kamennom obchode CCC si svoju ideálnu pánsku tašku rozhodne vyberiete. V ich širokej ponuke totiž nájdete trendy kúsky, vďaka ktorým vaše outfity pozdvihnete na ešte vyššiu úroveň.