fbpx

Prečo sa oplatí používať pleťové toniká?

Na zdravej a žiarivej pleti si dávajú záležať mnohé ženy, ale aj muži, a to v každom veku. Pre jej dosiahnutie je základom dôkladná starostlivosť, ktorá by mala zahŕňať čistenie, hydratáciu a výživu. Nie každý však obľubuje množstvo pleťových produktov, no sú také, ktoré by ste do svojej dennej rutiny mali určite zaradiť. Jedným z nich je aj pleťové tonikum. Chcete vedieť prečo?

Prečo je pleťové tonikum podstatné?

Pleťové toniká obsahujú z veľkej časti vodu s rozpustenými látkami, čím zabezpečujú okrem hydratácie aj čistenie pleti. Tonikum pleť nie len osvieži a rozjasní, ale zmenší viditeľné póry. Toniká obsahujú účinné látky, ktoré okrem iného pôsobia aj na revitalizáciu pokožky a pomáhajú vyrovnávať hladinu pH.

zdroj: Cottonbro, Pexels

Ako používať pleťové tonikum?

Odborníci na pleť odporúčajú toniká používať ako medzikrok medzi čistením pleti a hydratáciou. Pleťové toniká pripravujú pleť na aplikáciu pleťového krému, či už denného alebo nočného. Práve z tohto dôvodu by malo byť tonikum používané po dôkladnom odlíčení a vyčistení pleti, avšak ešte pred aplikáciou séra a krému. Najvhodnejšie je aplikovať ho použitím vatového tampónu alebo priamo na tvár, krk a dekolt.

Vhodné typy pleťových toník

Existuje viacero typov pleťových toník, ktorých zloženie zodpovedá aktuálnym požiadavkám, ktoré od neho očakávate. Vhodnou voľbou sú hydratačné toniká, ktoré pleť hydratujú a pomáhajú v nej udržať viac vlhkosti, čo pleť ocení. Na výber sú aj mnohé upokojujúce, protistarnúce či vitamínové toniká. Odporúčame vždy siahnuť po prírodných tonikách, ktorých výsledky nie sú až tak rýchlo viditeľné, no na druhej strane sú trvalejšie vzhľadom na prírodné pôsobenie zložiek na pleť.

Kvalitné prírodné zloženie  

Ako sme spomínali, pri výbere treba dbať na prírodné zloženie. Najvhodnejšou voľbou sú tonika s obsahom kyselín. Tieto látky určite oceníte pri každodennej rutine. Neodporúčame toniká s vysokým obsahom alkoholu alebo parfumácie, ktoré môžu pleť práve naopak vysušovať. Zaujímavým a veľmi populárnym riešením sú kvetinové vody, ktoré okrem dodania výživy pleti aj príjemne osviežia. Kvetinové vody si určite zamilujete pre ich rýchlosť a jednoduchosť aplikácie, ale zároveň pre hydratáciu, ktorú pleti dodajú. A v neposlednom rade, aj príjemnú vôňu.

Náš tip: Ak hľadáte kvalitné vegánske kozmetické prípravky, ktoré neobsahujú parabény a majú bohaté výživové zloženie, určite vás zaujme ponuka Cosibella.

Potrebujete poradiť s výberom parfému, aby ste zaujala mužské pohlavie? Radi vám poradíme tu.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená