fbpx

Od prírodného mydla až po prírodnú kozmetiku

Ako vznikalo Mylo? Bol to dlhoročný plán alebo len spontánny nápad?

Celý proces sa odohrával plynule a prirodzene, ako spomína Barbora Gažová zakladateľka projektu Mylo.

V jednom momente  života som mala potrebu sa vyžiť kreatívne. V tom čase mi moja kamarátka darovala knihu o výrobe mydla metódou, akú používali naše staré mamy. Hneď prvé vyrobené levanduľové mydlo sa mi podarilo a dodnes ho mám odložené doma na poličke. To ma povzbudilo k ďalšej výrobe a experimentovaniu.

Celý proces pokračoval a mladá  inšpiratívna Barb v sebe našla túžbu tvoriť kozmetiku, ktorá ulahodí pokožke a bude vyrobená z čisto prírodných zložiek. Všetky produkty sama testuje a používa. Po veľmi krátkom čase zistila, že čisto prírodná kozmetika pomáha jej pleti oveľa viac ako akákoľvek iná.

Neostalo to len pri mydle

K mydlám sa pridali výživné krémy na pleť a telo, pleťové vody a oleje. Dnes už má značka mylo.sk široký sortiment, ktorý zahŕňa komplexnú starostlivosť o pokožku. Medzi produktmi môžete nájsť sprchovací gél, emulziu na intímnu hygienu, odličovač, pleťové toniká, očné sérum, dezodorant. Momentálne spoločnosť pracuje na vývoji vlasovej kozmetiky. Všetky produkty sú vyrábané ručne, v malých dávkach. Pri výrobe sa používa veľa olivového oleja, bambuckého masla, nerafinované rastlinné oleje získané lisovaním za studena, esenciálne oleje, prírodné extrakty, hliny a výťažky z rastlín.

Hlavným cieľom mylo.sk je vyberať tie najkvalitnejšie suroviny, ktoré sú nakombinované tak, aby sa spojením jednotlivých zložiek zvýšili blahodarné účinky na pokožku.

Foto: Prírodné mydlá od Mylo.sk

Kde a ako sa vyrába prírodná kozmetika?

Výrobňa alebo „mydláreň, ako ju nazýva zakladateľka, sa nachádza v mestskej časti Petržalka v Bratislave. Ak by ste sa rozhodli navštíviť túto výrobu,  zistili by ste, že vyzerá tak trochu ako keby ste boli v kuchyni. Hlavným dôvodom je, že výroba kozmetiky pripomína varenie. Našli by ste tu kuchynskú váhu, pretože každá receptúra má presný pomer zložiek, ručný ponorný mixér, ktorý všetky ingrediencie bezchybne prepojí, aj platničku, na ktorej sa šetrne roztápajú zdraviu a pokožke prospešné rastlinné maslá. Na poličkách stoja rady mydiel, ktoré zrejú  trochu ako syry. Hotové produkty sú predávané cez eshop na stránke www.mylo.sk. V prípade, že chcete produkty najprv vidieť máte tak možnosť urobiť aj v kamenných predajniach po celom Slovensku a Českej republike. V Českej republike môžete Mylo každoročne stretnúť aj na rôznych predajných akciách lokálnych výrobcov, najbližšie  podujatie bude pražský Green Beauty Market.

Foto: Prírodná kozmetika od Mylo.sk

Komu je určená prírodná kozmetika Mylo?

Mylo kozmetika je určená pre náročných zákazníkov, ktorí nie sú ľahostajní voči sebe, teda záleží im na tom, čo si nanášajú na svoje telo a nie sú ľahostajní ani voči svojmu okoliu, prírode, planéte. Žiadna zložka v kozmetike nie je testovaná na zvieratách, nie je používaný palmový olej a použitie surovín je fair trade. Mydlá sú balené do recyklovaného papiera. Na trhoch sú v ponuke aj mydlá bez obalu. Krémy a oleje sú v sklenených obaloch, ktoré sa dajú vrátiť v kamenných predajniach a takto sa prinavrátia do kolobehu použitia.

Ak aj vás zaujal príbeh prírodnej kozmetiky Mylo, tak určite navštívte aj ďalšie články Made in Slovakia.

Foto: Prírodná kozmetika balená v recyklovanom obale Mylo.sk

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Nechajte nám svoju odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená